Огляд 5-го туру у Вищій лізі: лідери – незламні

16.05.2016 - 17:00

5-й тур нарешті видався повним і в загальному приніс непогану результативність: 3,3 гола за гру. У чотирьох матчах перемогли господарі, у двох – гості, а ще один поєдинок завершився внічию.

ФК «Оболонь» – ФК «Тячів» – 0:0

Гості приїхали на гру до Хуста без свого провідного нападника Івана Шевченка, який травмувався. Тренерові Павлу Іванчу довелося зробити вимушені перестановки в складі, однак було обрано правильну стратегію дій. На початку зустрічі тячівці навіть могли відкрити рахунок, а в цілому до перерви контролювали ситуацію й не дали господарям відкрити рахунок. У другому таймі гості дещо підсіли, але за рахунок перегрупування сил та впевненій грі свого воротаря, котрий здійснив декілька надійних сейвів, вистояли й здобули потрібний результат. Господарі ж, які мають статус домашньої команди, цього разу дещо недооцінили суперника. Останній завдяки виїзному «миру» залишив останню сходинку в турнірній таблиці.

ФК «Боржава» – ФК «Дийдо» – 0:4

Відійшовши після кубкових баталій, підопічні Іштвана Гіді на одному диханні здолали довжанців. Гості забивали в кожному з таймів по два голи. Спочатку відзначилися Юрій Береш і Олександр Розман, а після перерви Ференц Барта й дубль оформив Олександр Розман. Як наслідок, представник Берегівщини знову в лідерській трійці.

ФК «Поляна» – ФК «Ужгород» – 2:4

У результативному матчі команда зі Свалявщини як могла, чинила опір чемпіонові краю. Більше того, вела 1:0 і 2:1. Однак клуб Андрія Андріїва за відсутності в складі Павла Оржеховського, Мирослава Лютнянського й Станіслава Котя вирішив головне завдання завдяки хет-трику Роберта Гегедоша й голу Василя Пиняшка та поки перемагає всіх, незалежно від статусу й фактора рідного поля.

ФК «Середнє» – ФК «Спартакус» – 1:0

За відсутності Івана Жаренка, Руслана Соскиди, Дениса Пахомова, Юрія Шукаля, Михайла Стегури господарі зуміли здобути перемогу в доданий час. На 71 хв. Вадим Дьордь замість Олександра Мадяра випустив на поле Віктора Довганюка й той у четверту компенсовану хвилину в карному майданчику, випередивши Стефана Федака в боротьбі за м’яч, приніс виграш господарям. У цілому матч відбувся за рівного суперництва й логічним його підсумком, очевидно, мала б стати нічия. Тим не менще перемога виводить середнянців на 3 місце.

ФК «Минай» – ФК «Вільхівці» – 2:1

Як і очікувалося, це був досить напружений матч, у якому господарі на волі до перемоги здолали свого суперника. Пропустивши завдяки помилкам у захисті гол від капітана суперників К. Багрія вже на 5 хв. зустрічі, гості так само «в роздягальню» сквитали м’яч. На 44 хв. вже М. Апіян скористався неузгодженістю дій захисту «Миная». Три очки підопічні М. Гібалюка вирвали під завісу зустрічі. Заволодівши на деякий час ігровою перевагою А. Дудаш на 85 хв. встановив остаточний рахунок. Завдяки перемозі

ФК «Берегово» – ФК «Мункач» – 1:0

Хоч у цій зустрічі було забито тільки один гол, але в цілому вийшла цікава й безкомпромісна гра. Гості до перерви тримали м’яч і мали шанс піти на перерву з переможним рахунком, однак не реалізували пенальті. Натомість у другому таймі Василь Ковтун приблизно на 62 хв примусив радіти місцевих уболівальників. Далі господарі тактично закрилися, діяли на контратаках й під завісу матчу могли збільшити перевагу, але рахунок так і не змінився. Незважаючи на це, Мирослав Бабяк був радий перемозі над доволі злагодженим колективом.

ФК «Севлюш» – ФК «Бужора» – 7:1

Попри те, що гості першими відкрили рахунок, це наче був сигнал господарям продемонструвати все, на що вони здатні. І в підсумку голи у ворота гостей посипалися, як із рогу достатку. Ще до перерви Василь Вашкеба зрівняв рахунок, а Юрій Чонка й Мирослав Мудра вивели свою команду вперед. У другій соорокап’ятихвилинці Артур Вайда, Денис Ребрик, Юрій Чонка й Борис Ковня доповнили розгром іршавців. Це при тому, що в останніх ще не одну загрозу відвів воротар. Виноградівці легко перемагають і за втраченими очками продовжують бути в числі лідерів.

Загалом тур видався фартовим для лідерів. Чи зупинить їх хтось наступного разу? Мабуть, що так. Узяти хоч би пару ФК «Ужгород» – ФК «Середнє». Із неї чи перша, чи третя команда в турнірній таблиці, але втратить очки…