ФОТО. ДЮФЛЗ. Фінальний акорд юних

10.06.2016 - 08:30

Змагання Дитячо-юнацької футбольної ліги Закарпаття добігають свого кінця. На тячівському стадіоні імені Л. Бейреша учора програму чемпіонату завершили фінали за участі команд, складених із гравців 2005–2006 років народження.

Організатори зробили все можливе, щоб школярі відчули смак ігрового суперництва на хорошому полі. Останні ж за ясної погоди порадували красивими комбінаціями та забитими голами.

У першому півфіналі зійшлися ДЮСШ Берегівського району й СДЮСШОР Ужгород. Хлопці з головного міста області володіли перевагою й досягли перемоги з рахунком 2:0 завдяки голам Олександра Башмаріна й Арсенія Ороса в кожному з таймів.

Друга зустріч на зазначеній стадії чемпіонату розпочалася за натиску свалявського «Сузір’я» та «Колос» із Мукачівського району, однак гравці першого не подбали про тили. Цим дуже швидко скористався суперник і ще до перерви забив три м’ячі (дубль в активі Валентина Напуди плюс гол Олександра Косовчука). Після перерви Василь Худа скоротив відставання в рахунку, однак за 5 хвилин, що залишалися, шансів урятувати зустріч не було – 3:1 за представниками західного району області.

Поєдинок за 3 місце звів у матчі Берегівський район і «Сузір’я». За рівного суперництва представники ДЮСШ на йоту виглядали технічнішими й першими могли відкрити рахунок, та в потрібний момент виручив воротар свалявців Мирослав Магурський. Натомість не забивши, гравці з центру Закарпаття тут же пропустили: Дмитро Годя приніс своїй команді виграш зі «стандарту» за 5 хвилин до завершення матчу.

У фіналі рахунок віддзеркалив суттєвий відрив між командою провідної в області школи та іншими суперниками. СДЮСШОР забив чотири голи без відповіді: хет-трик удався справжній зірочці змагань Артурові Мушці, котрий при тому холоднокровно реалізував ще й пенальті; також на вістрі атаки результативно зіграв Артур Пришляк – 4:0.

Отже, підопічні Василя Ороса з СДЮСШОР (Ужгород) перші, «Колос» із Мукачівського району під керівництвом Мирослава Гали другий, свалявське «Сузір’я» під орудою Михайла Стегури третє й Ігор Муска з ДЮСШ Берегівського району зі своїми вихованцями став четвертим. Слід подякувати наставникам, котрі підготували непогану зміну.

Тим часом організатори визначили кращих виконавців за амплуа:

воротар – Ілля Попович (СДЮСШОР Ужгород);

захисник – Оскар Саєнко (ДЮСШ Берегівський район);

півзахисник – Дмитро Годя («Сузір’я» Свалява);

нападник – Олександр Косовщук («Колос» Мукачівський район);

кращий гравець – Артур Мушак (СДЮСШОР Ужгород).

Команди-учасниці, їх тренери, кращі гравці та суддівська бригада в складі Річарда Готри й Василя Балога отримали від Федерації футболу Закарпаття відповідно медалі, грамоти, кубки, цінні призи, включаючи оригінальні м’ячі. Церемонію нагородження здійснювали Василь Качур, голова ДЮФЛЗ, та Іван Грабар, голова Тячівської районної федерації футболу. Вони ж, привітавши всіх учасників з успішним завершенням змагань, побажали учням яскравих канікул. Після цього всі сфотографувалися напам’ять.

У цілому змагання відбулися на хорошому рівні, а найголовніше – без травм. Однак тренерам потрібно буде ще чимало попрацювати зі своїми вихованцями, зокрема над тактикою, технічною підготовкою й більше застосовувати індивідуальний підхід до роботи з кожним гравцем. Адже в такому ранньому віці діти лише набираються потрібних знань і досвіду. Процес зростання рівня їх ігрової майстерності вимагає від наставників терпіння й багатьох років кропіткої роботи.