ВІДЕО. Ліга чемпіонів Закарпаття: парад районів. 1–2-й тури

06.11.2017 - 18:32

У першу суботу листопада, коли всі глоріхантери (вболівальники, які палко вболівають за сильні команди) та любителі футбольної попси краю рвонули до Іршави на чергову серію «мила» під назвою «Минай» – «Севлюш»: для справжніх цінителів аматорського футболу стартував одинадцятий за ліком сезон Ліги чемпіонів Закарпаття.

23414596_1486955848091852_2139928074_n

Шкода, звичайно, що через часові ліміти проведення турніру перший тур трошки втратив у глядацькій аудиторії, але щоб втиснути шість турів у п’ять ігрових тижнів оргкомітету довелося обирати з двох поганих варіантів. Більшість команд вирішили, що краще зіграти в суботу, ніж ставити матчі посеред тижня, коли зібрати в селі (а всі учасники, крім «Оболоні-2» та «Спарти», представляють села) футболістів майже нереально.

Таким чином, у перших двох турах команди, крім, власне, ігрових якостей, повинні були правильно розподілити сили на два дні. І тут, звичайно, у виграші опинилися команди, які в районних чемпіонатах грають більше матчів. До прикладу, за словами очевидців, чемпіони Виноградівщини ФК «Фанчиково», після суботньої впевненої перемоги над дубрівською «Дружбою», у неділю проти господарів поля групи «D» рокосівського «Гірника» виглядали значно блідіше й зуміли врятувати нічию лише за рахунок двох пенальті – 2:2. Це й не дивно, якщо хустини провели в районній першості майже вдвічі більше матчів за виноградівців: 18 проти 10-ти. В останньому турі найсхіднішої групи путівку у чвертьфінал розіграють срібні призери Хустщини та Іршавщини. Господарям достатньо й нічиєї, однак вони прагнутимуть для власної торсиди отримати місце серед сіяних. «Фанчикову» достатньо не програти аутсайдеру групи богданському «Едельвейсу». Чи вміють гуцули грюкати дверима, побачимо наступної неділі.

Разючу відмінність між двома поєдинками можна було спостерігати також у виконанні володаря кубка Мукачівщини ФК «Страбичово». Після суботньої впевненої перемоги над другою командою «Оболоні» з рахунком 2:0, земляки Василя Кобіна виглядали однозначними фаворитами групи, а вже в неділю беззубо «злили» господарям поля ФК «Сільце» 0:4, чим забезпечили бронзовому призеру Іршавського чемпіонату дострокову першість у групі: при жеребкуванні чвертьфіналу команда Ігоря Черніка буде сіяною.

Справжнім відкриттям турніру стали чемпіони Воловеччини — «спартанці» з гірського райцентру. Команда вже майже півтора місяці не грає офіційні матчі (районний чемпіонат завершився ще у вересні), однак фізичній формі фан-клубу празької «Спарти» може позаздрити ряд команд вищої ліги обласного чемпіонату. Причому складається враження, що молода команда розганяється по ходу поєдинку. Що не встигло залетіти в сілецькі ворота в суботу, з лихвою зайшло в неділю в браму «пивоварів». Волівчани повторили рекорд ФК «Ф. Медвідя» дворічної давнини, коли ті в півфіналі, програючи по ходу поєдинку 0:2 «Заріччю», зуміли відповісти шістьма голами. Майбутнім суперникам «спартанців» на замітку: розслаблятися в матчах із цією командою категорично заборонено і може додати сивини вашим вболівальникам!

Визначилися два чвертьфіналісти і в групі «В», де господарі поля, чемпіони Мукачівського району ФК «Великі Лучки», розіграють в останньому турі перше місце з переможцями Іршавського чемпіонату «Скалою» Негрово. Обидві команди по черзі розібралися зі срібним призером Виноградівщини ФК «Перехрестя» (4:0 і 7:0), а також бронзовим призером Свалявської районної ліги ФК «Драчино» (2:1 і 4:2) і тепер обіцяють найвидовищнішу гру в третьому турі в боротьбі за право бути сіяними в плей-офф.

Найдосвідченіша команда Ліги чемпіонів останніх сезонів, лідер Ужгородщини ФК «Великі Лази», теж уже забезпечили собі місце в чвертьфіналі, розібравшись спочатку в «дербі Великих» із Ком’ятами 4:1, а потім вирвали перемогу з мінімальним рахунком у «Карпат» із Верхнього Коропця. Однак, щоб отримати прийнятнішого суперника в чвертьфіналі, господарям найзахіднішої групи потрібно не програти чемпіону Свалявщини ФК «Стройно». Цей матч відбудеться в суботу, 11 листопада, оскільки ще триває найдовший в області чемпіонат Ужгородського району. За перемогу «Великих Лазів» вболіватимуть і коропецькі футболісти, які лише в такому разі зберігають шанси на плей-офф.

ФК «Оболонь-2» (Хуст) – ФК «Страбичово» – 0:2

ФК «Сільце» – ФК «Спарта» (Воловець) – 2:1