Ліга чемпіонів Закарпаття. Інтрига протрималася недовго

28.11.2017 - 11:47

Ті глядачі, які в неділю відвідали стадіон у Середньому не злякавшись мерзотної погоди, побачили вдосталь голів (усього в двох півфінальних матчах було забито 11 м’ячів – лише на один менше, ніж у чотирьох чвертьфіналах), однак так і не дочекалися закрученої інтриги в протистояннях, чим відзначалися минулорічні півфінали.

DSC_9093

Незважаючи на болісний урок в останньому турі групового раунду, чемпіони Мукачівщини, схоже, списали той розгром на якусь нещасливу прикмету і кардинально не змінили малюнок гри з тим же суперником у півфіналі. Принаймні накрити жорстким пресингом ключових гравців негрівської «Скали» їм так і не вдалося. Генріх Мкртичян та Олександр Попович точними «пострілами вбили» інтригу в матчі за стартові 10 хвилин. Взагалі перший тайм за сценарієм нагадував стислий у часі перший поєдинок цих команд. Негрівські захисники, вже аж занадто розслаблено катаючи м’яча біля власного карного майданчика, на 27-й хвилині привезли собі «подарунок» від Валерія Грейцаровського – 1:2, однак наприкінці першої половини, вклавшись у дві хвилини, Крістіан Малеш та Олександр Попович остаточно прогнали примару сюжетних поворотів.

У другому таймі в умовах зниження атакувальних обертів фаворитом за сприятливого рахунку та від «теплих слів», почутих гравцями «Великих Лучок» у перерві від керівництва, в плани якого аж ніяк не входив повторний розгром, гра перемістилася ближче до воріт іршавського чемпіона. Негрівські захисники змоделювали кілька «пожежних ситуацій» у власному карному майданчику, чим упевнили всіх у тому, що оборона – далеко не найсильніша ланка «Скали», однак суперник зиску від цього так і не отримав. Навпаки, в одній з атак півзахисник Василь Лакатош довів рахунок до непристойного – 5:1. За кілька хвилин великолучківці отримали право на пенальті, однак і тут Вільмош Пфайфер не зумів переграти кіпера негрівців Івана Пугу, який змушений був після стрибка залишити поле через рецидив травми. Його місце у воротах зайняв Ерік Майор, який останні 15 хвилин матчу відіграв ніби задній захисник, майже не використовуючи рук. Мукачівцям ударом Юрія Голода вдалося «розпечатати» й цього воротаря, однак уже через хвилину Кристіан Малеш відновив різницю в чотири м’ячі – 6:2.

Негрівчани виходять у фінал, де на них чекає значно серйозніший суперник, який у півфінальному матчі зумів зберегти в секреті свої слабкі місця, не давши жодного шансу форвардам та атакуючим півзахисникам ФК «Сільце».

Чемпіон Ужгородщини ФК «Великі Лази» на фоні бронзового призера Іршавщини постав монолітним колективом, де жоден гравець не випадає з гри, де ставка робиться в першу чергу на захист власних воріт, однак, при кожному перехопленні м’яча біля власного карного, атакуюча лінія вмить, немов звільнена пружина, вискакує на ворота суперника, і тут від неминучого голу може врятувати хіба що ККД реалізації моментів, який у великолазівських форвардів десь на рівні паровоза. Сілецькі футболісти пробували грати як у чвертьфіналі проти Верхнього Коропця, однак злагоджена оборона суперника одразу накривала варіанти для продовження атаки. Ні габаритний Михайло Цільо, ні спритний Василь Сочка жодного разу так і не зуміли продертися крізь щільний захисний заслін, а удари хавів Білана та Черніка з середньої дистанції неодмінно йшли вище воріт. Здавалося, що кіперу «Великих Лазів» Юрію Галаговцю під пронизливим вітром так і не вдалося зігрітися: роботи в нього було обмаль, навіть у порівнянні з попередніми матчами. Натомість його юний візаві Іван Терпай не мав часу позіхнути й, незважаючи на відвертий ляп під час першого голу (випустив м’яча з рук прямо під удар Сергію Назаренку), не впав у розпач і потім кілька разів відверто рятував команду.

Однак і тут інтрига не протрималася занадто довго. Капітан ужгородців Роман Плиска на 54-й хвилині другим голом фактично зняв питання про переможця, і третій гол на 81-й хвилині від Віктора Сов’яка сілецькі фанати, які в другому таймі прагнули повторити «подвиг» сусідів із Кам’янського, сприйняли спокійніше.

Фінальний поєдинок відбудеться в першу неділю грудня на цьому ж штучному газоні середнянського стадіону, де й визначиться 11-й володар Кубку Ліги чемпіонів Закарпаття.