Футбол Закарпаття-2018. Яким він буде?

02.02.2018 - 23:24

Напрочуд цікавий футбольний рік очікує всіх, хто цікавиться футболом.

Bowling green grass background.

Уже в цю суботу (3 грудня) стартує Зимова першість нашого краю. На старт виходять 22 колективи, які, змагаючись у 4 групах, виявлять кращу команду області зимового періоду. Майже всі декларують, що основним завданням є підготовка до сезону, що саме Зимова першість після зимових канікул дає можливість швидко і безболісно гравцям набрати необхідних кондицій. Це правда, але, спостерігаючи за перебігом подій на полях під час цих поєдинків, ми бачимо непоступливість і велике бажання здобути перемогу. Не може не радувати й активність команд. За кілька років їх кількість у цьому турнірі збільшилася із 7-8 до 22-23 у цьому році. Крім того, вперше за всю історію нашого футболу матчі Зимової першості пройдуть тільки на штучних полях стандартних розмірів. Розвиток футбольної інфраструктури – одне з найбільших наших досягнень.

У березні візьме старт Кубок Закарпатської області, який вважається одним із найпрестижніших турнірів на теренах краю.

У березні відбудеться І міжнародний дитячо-юнацький турнір «Кубок Закарпатія». У цих змаганнях зустрінуться команди вікової категорії U-15 із  України, Угорщини, Словаччини, Сербії та Хорватії.

У квітні стартують чемпіонат і першість області з футболу. Тут, не дивлячись на всі труднощі, очікується участь біля 40 колективів. У квітні стартує II коло першості України серед аматорських команд, де успішно виступає діючий чемпіон області ФК «Минай».

У липні ми знову повинні відновити статус професійного футболу в краї. Про участь ФК «Минай» у першості України серед команд ІІ ліги вже задекларувало керівництво клубу, але є велика вірогідність, що на старт може вийти ще одна команда, яка може бути сформована на базі футбольних академій Ужгорода та Мукачева, а її основу складуть гравці 17-22 років, вихованці закарпатського футболу. А це вже прорив.

У серпні відбудеться престижний (чи не найкращий на Україні у цих вікових групах) турнір на честь легенди закарпатського футболу Андрія Гаваші. Цей турнір відомий далеко за межами України і збирає найкращі юнацькі команди України, ближнього зарубіжжя та Німеччини.

Відразу по завершенні чемпіонату області відбудеться матч Суперкубку Закарпаття, а юнацькі та дорослі команди І ліги розіграють титул абсолютного чемпіона І ліги.

У листопаді старт візьмуть футзальні ліги Ужгорода, Тячева, Виноградова.

Ще на теренах області проводиться багато дитячо-юнацьких турнірів, проходить чемпіонат ДЮФЛ України, де Закарпаття представляють 10 команд у 4 вікових групах. Дуже популярним є чемпіонат і першість ДЮФЛ Закарпаття, які охоплюють шість вікових категорій дитячо-юнацького футболу області. Є районні чемпіонати як серед дорослих, так і юнаків.

Одне з основних завдань, яке лягає на Федерацію футболу Закарпаття – забезпечення рівня проведення змагань. Запорукою успіху є співпраця активістів футболу, бізнесу і влади. Тільки одне ціле із цих трьох складових забезпечить успіх. Це потребує титанічних зусиль і, можливо, не всі готові до такої праці, але іншого шляху нема.

У 2018 році футбол Закарпаття відзначає 125-ту річницю. У далекому 1893 році завдяки педагогам Іштвану Медрецькому, Ференцу Шюргеру, Іштвану Лаудону та Матяшу Ролейзеку футбол розпочав свій шлях на Закарпатті. Тоді було збудовано перше футбольне поле, проводилися тренування і товариські матчі. Футбол було введено до навчальної програми Ужгородської гімназії, де його вивчали теоретично і практично учні V–VIII класів. Коли одне футбольне поле вже перестало задовольняти кількість бажаючих займатися футболом, було виділено територію для будівництва стадіону. Ним стала територія сьогоднішнього стадіону «Спартак». Будівництво тривало доволі довго і було завершено в 1901 році. Але це вже інша сторінка футболу, про яку ми говоритимемо іншим разом.

Попереду цікавий футбольний рік. Сподіватимемося на нові успіхи й досягнення. Уболівальникам нудьгувати не доведеться – це вже точно.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

 

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.