Юнацький футбол: які перспективи?

08.03.2018 - 10:26

В області чималий резонанс викликав спільний проект закарпатців і угорської сторони щодо заснування футбольної академії в Ужгороді.

DSC_4748

21270879_1722860747756598_6861917174248561457_nСьогодні міркування з вищезазначеного приводу наводить інструктор-методист ДЮСШ № 1 м. Ужгород, екс-тренер закарпатської команди майстрів Іван Шангін:

– Сам факт створення такої академії в Ужгороді вітаю. Адже в обласному центрі є відповідна база, інфраструктура. І в жодному разі не вважаю, що йдеться про якусь зраду інтересів на користь закордонних партнерів. Навіть коли наші футболісти будуть виїжджати до сусідньої країни. Гравці ж завжди тримають курс туди, де краще. Отож якщо не вирушать до Угорщини, то оберуть інші європейські країни. Просто необхідно створювати вдома умови, щоб діти залишалися на Батьківщині. І власне поява такої академії буде дійсно вагомим кроком щодо розвитку футболу в краї. Водночас її заснування на серйозному рівні породжує чимало природних запитань. Порівняйте: в Україні футбольних академій вистачає, а якісних гравців – кіт наплакав. Навіть у «Динамо» (Київ) є труднощі, частково – і в донецького «Шахтаря». Що вже казати про львівські «Карпати», «Дніпро» чи інші ФК. В усіх однойменних клубах щороку випускають чимало юних футболістів, але до основної дорослої команди пробиваються одиниці. У тих же угорців створено хороші умови, а футбольних команд достойного міжнародного рівня поки не спостерігається. Що вже казати про наш регіон, де дітей узагалі не так уже й багато.

Головні питання, які потрібно буде вирішувати зі створенням футбольної академії в Ужгороді, пов’язані з тренерськими кадрами та, підкреслюю, відбором, а не набором дітей. За яким принципом останніх зараховуватимуть? Чи буде з кого відбирати? Візьміть мукачівську команду U-19 – там усі приїжджі. Важливо так само серйозно розробити конкурсні умови для тренерів. Крім того, у нас спостерігаються такі реалії: у кожній хорошій дитячій команді обласного рівня є 1-2 футболісти, що виділяються, а решту слабші. Відповідно найперспективнішим немає біля кого зростати – відсутня достатня конкуренція. Я вважаю, що кращі обдарування потрібно зібрати в одному колективі. Вони мають бути одного рівня, щоб конкурували між собою й прогресували.

Тепер такий нюанс: те, що планують створити академію на базі СДЮСШОР – позивний факт. Адже за рівнем організації роботи – це флагман нашого юнацького футболу. Водночас: мукачівська школа – приватна, а СДЮСШОР – державна. Чи не зіткнуться тут протиріччя юридичного чи якогось іншого плану з боку нашої області й угорської сторони? Не знаю. Потрібно все добре продумати, врахувати. Так само необхідно забезпечити достойною платнею тренерів. Щоб вони були незалежними й за гроші не набирали відверто слабких дітей. Узагалі слабших учнів теж варто зараховувати, однак із ними потрібно окремо працювати, підтягувати до вищого рівня. Якщо прогрес буде, то залишати. З іншими ж доведеться прощатися, бо інакше сильної команди не вдасться зробити.

Загалом футбольна академія – добра справа. Головне – до такого починання якнайсерйозніше підійти, із відповідним рівнем організації діяльності на всіх щаблях.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

Згодом читайте на нашому сайті розширене інтерв’ю із Олександром Чегілем, директором Благодійної організації «Благодійний фонд підтримки спортсменів та футболістів «Академія Футболу «Карпатія».

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.