Чемпіонат і першість області. Перший ігровий день: огляд 4 туру

Маємо чимало пристрастей, пента- й гекса-трики та зливу голів загалом.

12 травня (субота)

Вища ліга

ФК «Оболонь» (Хуст) – ФК «Карпати» (Рахів) – 2:1 (юнаки – 0:2)

(Міклош Михайло, 72; Росоха Микола, 74 – Яремчук Юрій, 68)

Прогнозована принциповість матчу виправдала свої сподівання. Зрештою, це відобразилося й на рахунку. У першому таймі команди фатальних помилок не припускалися й пішли на перерву за рахунку 0:0. А ось у другому таймі гості першими відкрили рахунок, та, видно за підтримки рідних стін, хустяни вирвали перемогу.

ФК «Ужгород» – ФК «Поляна» – 1:0 (16:0)

(Дудаш Михайло, 54)

Матч видався напруженим, як і передбачалося. Зрештою 6 жовтих карток і два вилучення – тому підтвердження. Перший тайм запам’ятався обмаллю гольових моментів (респект захисникам обох команд) і в’язким суперництвом за м’яч у центральній частині поля й на підступах до штрафної площі. А ось після перерви хоч і був забитий лише один гол, але гостроти побільшало з боку обох команд. Не обійшлося й без надмірних пристрастей.

Мабуть, усе розпочалося з гола. Полянці на 54 хв припустилися позиційної помилки в захисті, Михайло Дудаш отримав чудовий пас, вийшов на ударну позицію й потужно пробив повз воротаря суперника в «дев’ятку». А на 57 хв. в штрафній площі «Ужгорода», а також за 8 хвилин на краю штрафної площі «Поляни» м’яч влучив у руку відповідно захисникам обох команд. Арбітр зустрічі, без сумніву, бачив ці епізоди, але взяв на себе сміливість трактувати їх не як гру рукою, а саме як влучання м’яча в руку. Отож пенальті не було в обох випадках.

Тим часом, гості опинилися в ситуації наздоганяючого й атакували більше, а ужгородці намагалися адекватно захищатися (особливо хотілося б виділити надійну гру воротаря господарів Юрія Славіка) і розраховували на контратаки. У підсумку матч так і завершився мінімальною перемогою господарів. Правда, у самісінькому кінці матчу стався вкрай неприємний епізод із черговим порушенням правил. У результаті з’ясовувати стосунки зчепилися команди ледь неповними складами. На щастя, усе швидко завершилося. У стані обох суперників були вилучені Степан Буксар (ФК «Ужгород») і Богдан Павлич (ФК «Поляна»). Що найприкріше, за попередньою інформацією, в останнього лікарі зафіксували подвійний перелом щелепи.

Крім того, пристрасті вирували й загалом під час матчу та після нього. Особливо з боку обох тренерів і керівництва ФК «Поляна» діставалося відповідно четвертому судді, арбітрові в полі та працівникам ФФЗ. Про що здійснено відповідні записи в протоколі матчу. Що ж, на найближчому засіданні КДК (очевидно, у понеділок) буде що розбирати, і більш ніж упевнено можна сказати: без штрафних санкцій не обійдеться.

Радувати за цих обставин може хіба що такий факт: обидві команди молоді, цікаві, показали зрілий футбол і, без сумніву, будуть серед головних претендентів на нагороди чемпіонату.

Перша ліга, Західна зона

ФК «Бобовище» – ФК «Гірник» (Рокосово) – 7:0 (4:0)

(Бабич Володимир, 2, 5, 36, 43, 75; Росул Василь, 18; Вінтонюк Дмитро, 53)

Господарі здобули більш ніж переконливу перемогу. На це вплинули й два швидкі голи, автором яких став Володимир Бабич. А загалом він оформив у матчі пента-трик, тобто забив 5 голів. Неймовірний здобуток! А в цілому завдяки перемозі бобовищанці продовжують перебувати в групі лідерів, до того ж очолюючи турнірну таблицю.

ФК «Дерцен» – ФК «Фаворит» (Шишлівці) – 16:4 (1:3)

(Піщальник Юрій, 6, 21, 64; Лозинець Михайло, 7, 12, 41, 51, 57, 87; Мідянчик Роман, 17, 38; Проців Павло, 26; Хом’як Сергій, 29 (автогол); Кімірін Кирило, 76; Сорока Юрій, 83; Неделюк Роман, 88 – Цмур Віталій, 23; Мацак Михайло, 32, 45; Гандяк Валерій, 90)

Можна бути яким завгодно провидцем і знавцем обласної першості, але тим вона й цікава, що час від часу припідносить неочікувані результати. Хай хтось наскільки завгодно вірив у господарів, але перемогу з таким рахунком не зміг (упевнений!) передбачити. Щоправда, і гості нахапавшись голів, усе ж відповіли чотирма. А в підсумку – 20 забитих м’ячів. Уже в першому таймі було 9:3, а після перерви господарі ще більше натисли на педаль атаки… Найбільше постарався Михайло Лозинець, на рахунку якого рекордні шість голів, або мовою футбольної термінології – гекса-трик. Доводиться тільки позаздрити вболівальникам, які їх побачили. А дерценівці продовжують переслідувати «Бобовище».

Ось таким сьогодні видався футбольний день в області. Завтра чекаємо другої частини. Дуже хотілося б, аби вона була без неспортивних емоцій.