Чемпіонат Закарпаття. Вища ліга: огляд 15 туру

Матчі, відбувалися, не відбувалися й просто переносилися….

DSC_0876

5 вересня, середа

ФК «Вітязь» (Концгазо) – ФК «Середнє» – 1:1 (юнаки – 4:2)

(Зизич Андрій, 87 – Медведєв Віталій, 89)

Для когось несподівано, а для когось і ні, але «Вітязь» відібрав очки в одного з лідерів. Гра видалася цікавою. Певною перевагою володіли гості, але господарі діяли злагоджено, організовано. Більше того, незважаючи, що на 66 хв. у команди з Концова був вилучений Олександр Мадяр (отримав друге попередження), саме концгазівські футболісти першими відкрили рахунок. До фінального свистка лишалися лічені хвилини. Здавалося, навіть перемога в кишені. Утім, середнянці зуміли швидко відігратися й поєдинок завершився справжньою бойовою нічиєю, подарувавши свою розв’язку під самісінький кінець двобою.

9 вересня, неділя

ФК «Бужора» (Іршава) – МФА «Мункач» (Мукачево) – 1:1 (0:4)

(Чижмар Іван, 45 – Апарін Олександр, 85)

Мукачівці в першому таймі створили кілька небезпечних моментів біля воріт суперника, проте в підсумку отримали гол «у роздягальню» й поступилися. Після перерви команди діяли нарівні, тривалий час не могли відзначитися. І ближче до кінця зустрічі, коли господарям було вигідно грати на утримання рахунку, гості все ж організували результативну атаку й домоглися нічиєї.

ФК «Поляна» – ФК «Ужгород» – 3:0 (0:3)

У зв’язку з участю ФК «Ужгород» у чемпіонаті України серед аматорів команда обласного центру не могла за розкладом грати з полянцями. Згоду ж на перенесення дати матчу представник Свалявщини не надав. Отож гостям зараховано технічну поразку.

Натомість 6 вересня, у четвер, підопічні Мирослава Бабяка зіграли на стадіоні «Авангард» перенесену гру 14 туру.

ФК «Ужгород» – ФК «Бужора» (Іршава) – 5:1 (юнаки – 3:0)

(Ковач Іван, 11; Машталір Сергій, 55, 71; Грицькевич Олександр, 65, 78; – Кормош Василь, 25)

У першому таймі суперники продемонстрували гідний один одного футбол. Господарі більше володіли м’ячем і частіше атакували, однак бужорці грамотно діяли в захисті й небезпечно контратакували. У результаті суперники обмінялися голами. Отож 1:1.

У перерві наставник «Ужгорода» Мирослав Бабяк увів у гру футболістів, які брали участь в останньому виїзному матчі команди в чемпіонаті України серед аматорів і не потрапили до стартового складу на поєдинок з іршавцями. Зокрема, на поле вийшли Сергій Машталір, Олександр Грицкевич, Володимир Дуран та інші. Це значно посилило дії (а головне результативність!) господарів у нападі. Саме вищеназвані виконавці значною мірою брали участь в атаках свого колективу в другій «сорокап’ятихвилинці». Як наслідок: хтось віддавав гольові передачі, а хтось забивав.

Перевага представників обласного центру ставала дедалі відчутнішою. До того ж, у гостей зненацька тріщину дав центр захисту. Саме через нього ужгородці здійснювали «постріли», які й призводили до взяття воріт. У підсумку завдяки активізації зусиль у другому таймі господарі здобули переконливий виграш.

У суботу ж (8 вересня) були ще два матчі 15 туру

ФК «Вільхівці» – ДЮСШ Тячів – 2:1 (юнаки – 0:1)

(Апіян Артур, 19; Габор Василь, 36 – Чегіль Ярослав, 63)

Тячівське дербі видалося знову на славу. Вихованці ДЮСШ у поєдинку з «Вільхівцями», як і в першому колі, виявилися доволі непоступливими. І хоч спочатку «горіли» 0:2, але в другому таймі відіграли один м’яч і відродили справжню інтригу. Більше того, як і господарі, створювали (правда, менше), але моменти. Ось тільки з реалізацією бодай для нічиєї не склалося… Також слід зазначити, що у «Вільхівців» із 18 футболістів фактично 6 вибуло. Зокрема, пропускали гру Олександр Головей (через вилучення) та Володимир Попадинець (перебір жовтих).

ФК «Карпати» (Рахів) – ФК «Оболонь» (Хуст) – 3:1 (юнаки – 3:1)

(Микуличинський Іван, 16, 20; Тимочук Богдан, 74+ – Яким Олександр, 30)

Господарі переважали суперника, більше створили моментів і закономірно перемогли. Утім, слід віддати належне й гостям. Поступаючись 0:2, вони доволі швидко сквитали один м’яч і тривалий час зберігали інтригу в матчі. Карпатівці ж могли заграти спокійніше, коли в другому таймі реалізували пенальті й таким ближче до завершення поєдинку досягли переваги в 2 м’ячі.

Отже, тур видався «розірваним» і не до кінця зіграним. З усім тим у господарів 3 перемоги та 2 нічиї. Результативність (з урахуванням технічного результату) – 2,8.