ВІДЕО. Сьогодні Валерію Онуферу виповнилося б 65

10.02.2019 - 16:15

Згадуємо відомого арбітра (1954 – 2011), одного з кращих футбольних суддів незалежної України.

Onufer_

Життєпис В.Онуфера розпочався 10 лютого 1954 року. Саме тоді майбутній футбольний діяч народився в місті Сталіно (Донецьк). Разом із батьками переїхав до Ужгорода. Захопився футболом. Після закінчення середньої школи навчався у Львівському політехнічному інституті. Здобув фах інженера-будівельника, працював у відповідній галузі. Та особливо розкрив себе саме у футболі. Подавав надії як гравець. Зокрема, виступав за збірні міста Лева, Закарпаття, у дублі львівських «Карпат». Утім, постійні травми завадили подальшій кар’єрі гравця.

В.Онуфер вирішив не поривати з улюбленим видом спорту, а спробувати себе в суддівстві. Розпочав на місцевому рівні, а з 1984 року обслуговував матчі колективів фізкультури та в другій лізі СРСР. У 1987 р. отримав звання судді республіканської категорії.

Провів понад 140 матчів у вітчизняному чемпіонаті, є одним із рекордсменів за кількість ігор у вищій футбольній лізі держави (у ній розпочав працювати 1992 р.). На міжнародній арені протягом 7 сезонів обслуговував понад 30 зустрічей. Це – ігри єврокубків, міжнародні відбірні матчі чемпіонатів Європи та світу за участю збірних країн. Якщо до них додати ще й кубкові поєдинки, то тільки на високому рівні В.Онуфер провів майже 250 ігор. У 2000 році обслуговував фінал Кубка України з футболу.

Хоч кар’єру судді Валерій Георгійович розпочав дещо пізно, у 30-річному віці, однак став першим у країні, кому разом із Василем Мельничуком, Володимиром П’яних та Вадимом Шевченком присвоїли звання арбітра ФІФА (1993). Талановитий у своїй справі, В.Онуфер при обласній федерації футболу вів Школу молодого арбітра, успішно зарекомендував себе в ролі інспектора та члена експертної комісії Федерації футболу України, доклав чимало зусиль для популяризації улюбленого виду спорту в краї. Зробив вагомий внесок у популяризацію Закарпаття на міжнародній арені.

Валерій Георгійович помер 21 лютого 2011 року після важкої хвороби. Із дружиною Тетяною виховав сина Валерія. В Ужгороді з 2000-го року почали організовувати міні-футбольні турніри на честь В.Онуфера, а після смерті футбольного діяча – турніри пам’яті. На телеканалі «Тиса-1» (Ужгород) про відомого арбітра було зроблено документальний фільм.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.