ВІДЕО. Хмельницький арбітр Олег Ващин не пустив ОДЕК до фіналу чемпіонату України

05.06.2019 - 19:37

Підсумки завершального футбольного вікенду групового етапу Чемпіонату України серед аматорських команд вже давно всім відомі. Ми спеціально витримали паузу, щоб побачити, реакцію на те, що сталося цієї неділі, а конкретно на 96 хвилині матчу ФК «Ужгород» – «Покуття», повідомляє офіційний сайт ФК «ОДЕК» (Оржів).

DSC_0867

Але про все по-порядку.

Після матчу минулого тижня проти ФК «Ужгород», надії на те, що закарпатська команда зможе не програти головному конкуренту «ОДЕКа» за вихід до фінальної частини коломийському «Покуттю» стали ще меншими. Але, як то кажуть, «Надія вмирає останньою». Для початку, і самому «ОДЕКу» треба було обіграти хоч і аутсайдера «Тернопіль-ДЮСШ». В цій грі оржівцям перш за все потрібно було побороти не суперника, а самих себе, адже стан був насправді пригнічений, і всі думками були в Ужгороді та вболівали за місцеву команду, крім того, все-таки, підсвідомо, була присутня і якась недооцінка суперника, зважаючи на показники команди в турнірній таблиці.

Гра проходила під диктовку оржівців, але м’яч вперто не хотів залітати у ворота суперника, гольові моменти супроводжувалися фатальним невезінням, стійками та поперечинами. І тільки тоді, коли арбітр вже поглядував на годинник, щоб оголосити перерву, нарешті Олександру Ніколайчуку вдався влучний удар, хоч і через рикошет та помилку воротаря, але це дозволило команді піти відпочивати ведучи в рахунку.

В другому таймі все продовжилося, і тільки після серії замін в заключній половині тайму, оржівці остаточно зламали опір суперника. Микола Коляда протягом двох хвилин оформив дубль, а крапку в матчі поставив Дмитро Бондар, який відкрив лік своїх голів за «ОДЕК». Перемога 4:0.

А тим часом на лаві запасних команди вся увага була прикута до трансляції з Ужгорода. Місцева команда приємно дивувала, утримуючи нічию 2:2. До «запасних» дуже швидко приєдналися і футболісти з поля та затамувавши подих спостерігали за матчем суперників. Перші «нецензурні» слова в адресу арбітражу гри на Закарпатті полетіли на 90-й хвилині, коли тамтешній суддя Олег Ващин абсолютно безпідставно компенсував аж сім хвилин у другому таймі. Фактично апогеєм та ілюстрацією до всього стану арбітражу в Україні став епізод на 96-й хвилині. Олег Ващин так довго чекав поки хоч хтось з гравців «Покуття» впаде у карному майданчику господарів, що коли це сталося, то, здалося, що він зараз почне радісно стрибати та плескати в долоні від такого щастя. Що ж «Покуття» свого шансу не змарнувало, реалізований фантомний пенальті вивів команду з франківщини до фінальної частини змагань, залишивши «за бортом» «ОДЕК».

От як описують цей епізод в інших виданнях:

Федерація футболу Закарпаття:

«Арбітр Олег Ващин, до якого упродовж усього матчу не було жодного запитання, на 96-ій хвилині «намалював» пенальті у ворота «Ужгорода». Ігор Кушецький шансу не змарнував. «Покуття» – у фінальній частині, а Ужгород та Оржів покрили хмари смутку.»

Короткий огляд гри можна переглянути тут:

І, якщо це оцінка матчу, будемо відверті, зацікавленої сторони, тобто місцевих журналістів та фахівців, то ось що пише про цей епізод абсолютно незацікавлений, авторитетний футбольний оглядач Артур Валерко:

Надія ОДЕКа жила аж до шостої компенсованої хвилини. Саме тоді, після підбору Блащука, гості провели атаку через правий фланг, яка стала фатальною для їхніх конкурентів. Савчук, який перед тим вийшов на заміну, прибрав на замаху одного суперника, ввійшов у карний майданчик і рухнув на газон, зачепившись за іншого – Ференцика (ще одного гравця, який з’явився на полі по ходу зустрічі). Це пенальті! Воротар кинувся направо від себе, Ігор Кушецький пробив у протилежний бік – 2:3. Бурхлива радість одних, розчарування – інших. І втома, яка судомила ноги, для обох.

Тож, як пишуть закарпатці: ««Покуття» – у фінальній частині, а Ужгород та Оржів покрили хмари смутку.»

Чемпіонат України серед аматорів сезону 2018-2019 на цьому для «ОДЕКа» завершений. Звісно, звинувачувати у всьому лише хмельницького арбітра не варто. В команди було 18 матчів для того, щоб вирішити свої турнірні питання. Зараз в тренерського штабу якраз є час проаналізувати та зробити висновки, в якому з шести нічийних матчів команда недопрацювала, щоб здобути перемогу, і чи можна було уникнути єдиної поразки в сезоні від ФК «Малинськ». Звісно, все це на перспективу, щоб в майбутньому помилок було менше.

Поки футболісти команди отримали тижневу відпустку, а після цього готуватимуться до чвертьфіналу Кубку області на виїзді проти ФК «Садове», який запланований на 30 червня. Після цього знову відпочинок та підготовка до старту в Чемпіонаті України 2019-2020, за анонсами від Асоціації Аматорського футболу, він має розпочатися в перший вікенд серпня.