Вища ліга: до підсумків юнацьких баталій на проміжному фініші

19.07.2019 - 11:48

Доводиться мати справу з кількома групами команд.

DSC_6375

По-перше, є кілька лідерів. «Севлюш» очолює турнірну таблицю, а «Мункач» може наздогнати виноградівців, оскільки має ще дві гри в запасі. Обидві команди добре вкомплектовані. Як наслідок, ефективно працює і напад, і захист: названі ФК забивають у середньому по 4-5 м’ячів за гру, тоді як пропускають мізерію – менше гола за матч.

Третя позиція концівців теж виглядає непохитною. «Витязь» рівновіддалений від 2 та 4 місць на 6 очок. Саме три згадані колективи – головні претенденти на медалі. Посунути названі клуби суперникам-конкурентам буде вкрай важко.

Далі розташувалися представники золотої середини – «Бужора», «Середнє» й «Карпати». У них – по 12-9 очок. Завдання-мінімум – зберегти позиції в першій п’ятірці або ж спробувати туди піднятися (у випадку з рахівцями). Тут протистояння так само буде гострим, як і в суперечці за золоті нагороди. Тим паче, що всі три середняки – доволі рівні як за міццю атакувальної ланки, так і захисних редутів.

Останню групу формують аутсайдери – полянці й вільхівці. Якщо позиція останніх значно складніша, то в полянців більше шансів спробувати когось потіснити з вищезазначених команд, які посідають 4-6 місця. Ситуацію дійсно можна виправити, якщо особливо зміцнити лінію захисту. А ось колективу з Тячівщини потрібно вдаватися до якихось хірургічних методів: кардинально перетасувати склад із відчутним підсиленням, спробувати змінити тактичну побудову… Найбільшого вливання в колектив потребують представники нападу. «Вільхівці» в 11 іграх забили тільки 2 м’ячі. Звідси й непохитні позиції на дні «турнірки».

Загалом велика полюсність між командами (головні аутсайдер та лідер мають розрив у 24 очки) говорить про серйозні й, на жаль, системні проблеми в підготовці дублерів. Більше того: майже три чверті матчів завершилися з різницею в три та більше голів. Це свідчить про низьку конкурентність серед юнацьких колективів. З одного боку, тут є об’єктивні й загальновідомі проблеми. Вони пов’язані, зокрема, із міграцією молоді. А з іншого боку, недопрацювання змушують серйозно задуматися над розв’язанням пекучих питань. Тим паче, що мають місце зняття команд із розіграшу (мова про колектив із Дубового), невиїзди.

Футболу не буде там, де не опікуються вихованням перспективної зміни. А обласний рівень змагань – чудова нагода підняти високу планку й працювати на її подолання. І до прикладу, досвід Іршави демонструє: у роботі з молоддю можна досягати позитивних результатів.

Хочеться вірити, на місцях зроблять правильні висновки, максимально підкоригують ситуацію. Навіть за непростих сучасних політико-економічних умов. Необхідний час для цього є. Відтак, за підсумками другого кола, матимемо більше втішних висновків.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.