Друга ліга. Ужгороці розійшлися миром із «Поліссям»

05.10.2019 - 19:13

Центральний матч 13 туру Другої ліги (група «А») – протистояння житомирського «Полісся» та «Ужгорода».

DSC_9089

Беззаперечним фаворитом у цьому матчі експерти та футбольні журналісти називали команду господарів. Проте закарпатці подолали майже 700-кілометрову відстань не заради екскурсії, хоч «Ужгород» через травми і не дорахувався двох гравців основи: захисника Стефана Федака та атакувального півзахисника Вадима Ференцика. Команда обласного центру була налаштована виключно на позитивний результат, принаймні нічийний. Нагадаємо, до цього матчу «Полісся» дислокувалось на другій позиції із 23-ма очками. «Ужгород» – сьомий (15 очок). У першому колі закарпатці поступились більш іменитому супернику вдома з рахунком 1:2. Тож прийшов час реваншу.

Сьогодні «Спартак-арена» стала свідком справжнього аншлагу – трибуни, які вміщують 1250 уболівальників були заповнені вщент. Більше того – зо дві сотні глядачів стоячи спостерігали, як виявиться згодом, за справді цікавим та насиченим футболом. Та й культура уболівання у Житомирі на рівні. Мені спільно із єдиним представником фан-сектору «Ужгорода» Віктором Понціром було, відверто, заздрісно. І заздрили ми білою заздрістю. Хотілося б, звісно, аби обласний центр Закарпаття теж повернувся обличчям до футболу через уболівальницьку призму. А тепер до самого матчу.

Розпочну з того, що стартовому складі «Ужгорода» традиційно вийшов вихованець житомирської СДЮСШОР, нападник Артем Корольчук. Який до слова, сьогодні відзначав іменини. Отож, зі святом тебе Артеме! А в якості подарунку команда пообіцяла позитивний результат…

У першій 10-хвилинці «Полісся» хоч і не значно, але все ж переважало «Ужгород». А під її завершення уболівальники побачили перший удар по воротах. Постарався Євгеній Немтінов, пробивши у ближній кут. М’яч влучив у сітку, однак із зовнішньої сторони. Немтінов мав ще одну хорошу нагоду через 4 хвилини – він отримав м’яч у штрафній суперника, змістився ближче до центру і пробив у дальній кут. Повз…

А от найреальнішу нагоду для взяття воріт втратили саме ужгородці на 17-ій хвилині. І саме іменинник Корольчук. Бездоганно правим краєм пройшов Павленко, увійшов у штрафну і відкотив під удар Артему. 88-ий номер «Ужгорода» не поцілив у рамку із 5-ти метрів, пробиваючи у падінні.

Через дві хвилини найактивніший у складі Житомира Євгеній Немтінов хотів запросити на рандеву Михайла Готру. Щоправда на підступах до штрафної блискуче у підкаті зіграв Владислав Шкіндер. А в середині тайму дивом не замкнув передачу зліва Вадим Семчук, відправивши головою м’яч повз дальню стійку. Далі гра змістилась у центр поля і проходила без гострих моментів.

На 32-ій хвилині ужгородці заробили стандарт із 32-ох метрів. Віктор Ряшко пробив повз каркас воріт Олега Мозіля.

Через три хвилини з вигіднішої позиції пробивали уже житомирські вовки – з ударом Марата Даудова впорався Михайло Готра.

У наступній атаці вже пробачає суперника «Ужгород». Адріан Пуканич навісив зі штрафного на лінію воротарського майданчика – Артем Корольчук пробив доволі кволо. Можливо,третього разу поталанить..? А, власне, перший тайм так голами і не увінчався.

Старт другої 45-хвилинки проходив під диктовку господарів. Однак, «Ужгород» щільно й надійно грав у захисті, тож до ударів справа не доходила. Принаймні до 53-ої хвилині. Саме тоді учергове нагадав про себе Немтінов – Євгеній пробив з-за меж карної площі під поперечину, але Готра на місці.

А от на 60-ій хвилині ужгородці ледь не привезли собі гол. У власній штрафній Віктор Ряшко віддав головою на Готру, а м’ячем у підсумку заволодів Вадим Семчук, який пробивав уже в порожні ворота. Проте Віктор виніс шкіряного із лінії.

Наступну гольову атаку житомирці створили через 5-ть хвилин. Господарі вийшли три в три на ворота Готра і Дмитро Задерецький, який тільки вийшов на заміну, на завершальній фазі атаки пробив повз ближню стійку.

«Ужгород» відповів на 74-ій хвилині. Пуканича збили за 6 метрів до штрафної. Адріан пробив, однак влучив у стінку.

Уже в доданий арбітром матч у штрафній «Ужгорода» відбулась пожежа – м’яч вчергове котився лінією воріт, але закарпатці втримали ворота недоторканими.

Наступний поєдинок підопічні Василя Варги проведуть вдома 9 жовтня із «Калушем».

ФК «Полісся»: Олег Мозіль, Олександр Бринько, Сергій Швець, Денис Притиковський, Андрій Власюк, Максим Боровець, Олександр Чернецький, Вадим Семчук, Марат Даудов, Євгеній Немтінов, Ярослав Галенко.

Запасні: Нікіта Федотов, Євген Корохов, Денис Галенко, Ілля Тимошенко, Володимир Донцов, Іван Мочевінський, Євгеній Терзі, Дмитро Задерецький, Олександр Мосіюк, Євген Кузнєцов, Роман Адаменко.

Головний тренер: Анатолій Безсмертний.

ФК «Ужгород»: Михайло Готра, Віктор Ряшко, Владислав Шкіндер, Кирило Пасічник, Олександр Ковчар, Владислав Павленко, Юрій Дрозд, Адріан Пуканич, Віктор Масікевич, Сергій Машталір, Артем Корольчук.

Запасні: Мирослав Лютнянський, Володимир Дуран, Станіслав Котьо, Вадим Селещук, Іван Русин.

Головний тренер: Василь Варга.