ФОТО. Маестро Філіп і його турнір

23.12.2019 - 12:47

На Закарпатті ХІІ міжнародними міні-футбольними змаганнями вшанували честь заслуженого працівника фізичної культури та спорту, відомого закарпатського спортсмена, тренера з великим педагогічним хистом і просто Людини з великої літери.

…Того вечора зібралася неймовірно велика кількість людей у спорткомплексі «Юність». Адже на заключні ігри турніру прийшли не тільки спортсмени і їх батьки, а й численні вихованці того, хто своєю працею заслужив усенародну шану й любов. А виховав Олександр Іванович не одне покоління відомих у футболі особистостей: починаючи від уславнених київських динамівців Василя Раца, Івана Яремчука, рефері ФІФА Валерія Онуфера й закінчуючи чемпіоном світу Сергієм Булецою… Це десятки й десятки, а то й сотні відомих імен!

Отож і турнір О.Філіпа зібрав численну аудиторію. І звичайно, значну кількість команд. Їх було 36. Грали діти віком до 11 років з України та Словаччини.

DSC_7735Баталії були цікавими, а кінцеві результати виявилися такими:

Матч за 3 місце. МФА «Мункач» (Мукачево) – ДЮСФШ (Ніжин) – 1:0.

Матч за 1 місце. ДЮШФ «Зінедін» (Ужгородський район) – СДЮСШОР (Ужгород) – 4:1.

Кращі в номінаціях:

воротар – Артем Кузьменко (ДЮСФШ Ніжин);

захисник – Іван Довганич (МФА «Мункач» Мукачево);

півзахисник – Максим Жовчак («Севлюш» Виноградів);

нападник – Василь Шершун (СДЮСШОР Ужгород);

бомбардир – Іван Гайович (ДЮФШ «Зінедін» Ужгородський район);

гравець – Самуіл Руденко (ДЮФШ «Зінедін» Ужгородський район).

Традиційно відбувся товариський матч між вихованцями О.Філіпа. Зустрічалися гравці 1991 року народження (Павло Вакула, Іван Фіцай, Євген Юдик, Олександр Турянчик, Юрій Чонка, Шандор Вайда, Олександр Паламаренко, Артем Пустовіт, Яромир Лобода) і 1984-го (Владислав Микуляк, Олег Мартинич, Євген Лук’яник, Гіді Бенце, Андрій Ізай, Матвій Бобаль, Іван Бисага, Костянтин Турецький, Михайло Костянтинець). Із рахунком 9:3 перемогли «біло-червоні». До речі, ушанувати Олександра Івановича прибули його учні не лише з області, а й із-за кордону!

Церемонію нагородження здійснили сам винуватець заходу, екс-голова Федерації футболу Закарпаття, уславлений київський динамівець Андрій Гаваші, нинішній голова ФФЗ Іван Дуран, його заступник Віктор Качур, голова Федерації футболу Ужгородського району Іван Ковач, його заступник, один із безпосередніх організаторів турніру Олександр Роман, який також підготував спеціальний сюрприз – красень-торт.

Кращі гравці були нагороджені іменними призами, команди – дипломами, медалями й кубками. Також учасники отримали книжку, яку до 80-річного ювілею Олександра Івановича підготував голова Закарпатського обласного осередку Асоціації спортивних журналістів України Василь Гаджега під назвою «Легенда закарпатського футболу Олександр Філіп».

Турнір був таким же яскравим, як і багаторічна праця невтомного ветерана спорту. Отож на завершення тільки залишається додати: многая літ Вам, маестро Філіп, і турніру на Вашу честь!

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ
Фото Тараса ГАЛУШКИ та Олега МИКИТИ

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.