Заняття на фоні проблем із коронавірусом

22.03.2020 - 11:23

Поради для футболістів зокрема.

football_move_h2

На фоні пандемії коронавірусу для багатьох атлетів, зокрема й футболістів, і загалом любителів здорового способу життя постає слушним запитання: чи можна за таких умов займатися спортом, зокрема бігом? Я зібрав думки фахівців із цього приводу, матеріали з Інтернету й пропоную на ваш розсуд та інформацію у вигляді 7 порад…

Перша порада. Насамперед потрібно зважати на умови карантину. Зокрема, вільного пересування вулицею. Якщо влада надає рекомендації лишатися вдома – краще на певний час припинити заняття. Спочатку попіклуйтеся про здоров’я. І вже потім по спортивну форму.

Друга порада. Якщо вільно пересуватися вулицею можна. Пам’ятайте: бігати корисно! І немає даних про захворювання від распіраторного патогену при бігові в холодну пору року. Але! Важливу роль відіграє інтенсивність і тривалість бігу та інших фізичних занять. Тренування від 30 до 60 хвилин із помірною інтенсивністю допоможуть вашій імунній системі ефективно боротися з вірусами.

Третя порада. Водночас пам’ятайте: легкі тренування посилюють імунну функцію. Виснажливі й тривалі навпаки, пригнічують її. Особливо слід оберігатися в перші 3-72 години після таких занять. А загалом із останніми краще почекати. Та це не означає відмову від рухової активності. Є прямий зв’язок між заняттями спортом та імунною системою. Просто краще в такий період одне інтенсивне заняття розподілити на два. Скажімо, 2 години бігу замініть на годинний – 1 година вранці, а одна – увечері. Зрештою, зарядку можна робити й за кімнатних умов. Лише провітрюйте помешкання!

Четверта порада. Звичайно, уникайте групових пробіжок. Навіть у невеликій кількості людей. Це збільшує ризик перейняти інфекцію від когось або ж передати її комусь. До того ж пам’ятайте: людина від 16 до 23 разів протягом години зачіпає своє лице. А ще під час занять мимоволі сякається рукою чи плюється. Отож у групі передати вірус значно легше.

П’ята порада. Якщо Ви захворіли й пішли на карантин. Міф: за високої температури, грипу корисно пробігтися й «прокачати» себе від вірусів. У жодному разі! Тільки самоізоляція та консультації з відповідним фахівцем-лікарем! І питання не тільки у Вас самих. За хвороби шкідливо бігати ще й у зв’язку з реальною можливістю передати вірус ближньому.

Шоста порада. Бігаєте ви чи ні, уживайте запобіжних заходів: часто мийте руки, обмежуйте себе в контакті з людьми та в разі потреби спілкуйтеся на відстані не менш ніж 2 метри. Намагайтеся не торкатися обличчя.

І сьома порада. Разом із заняттями спортом корисним буде повноцінний сон у 8 годин, якісне й збалансоване харчування з достатньою кількістю калорій. Притому поповнюйте організм вітамінами й мікроелементами. Особливо корисні С, Е, Д3, мідь, залізо, цинк. І не з харчовими добавками. Краще вживати все поживне з природними продуктами харчування.

Ще раз варто нагадати: в умовах пандемії коронавірусу доцільно спочатку попіклуватися про здоров’я, а потім уже про спортивну форму. Будьте здорові!

Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ
(за порадами фахівців, матеріалами з Інтернету).

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.