Заплановано-незапланований мегаемоційний дебют «Ужгорода» у першій лізі

24.07.2021 - 23:37

Закарпатці пройшли дебютне хрещення в другому за рангом футбольному дивізіоні країни.
 DSC_0365

Початок виступів «Ужгорода» в першій лізі для його вболівальників видався заплановано-незаплановано мегаемоційним. Заплановано, бо в рік сторіччя першого чемпіонату краю, 75-річчя перемоги ужгородського «Спартака» в чемпіонаті УРСР головна команда обласного центру творила свою нову історію. До того ж іще такого в літописі закарпатського спорту не було, щоб маленька область була представлена одразу в усіх трьох (!!!) футбольних лігах! А ще в 2015 році взагалі була без представників у  професійному вітчизняному футболі… Про це слушно згадав член виконкому ЗАФ Степан Селменський, відкриваючи свято на стадіоні «Авангард» разом із міським головою Богданом Андріївим та головою ЗАФ Іваном Дураном. Крім того, з рук уславленого ветерана, срібного призера республіканської першості Степана Войтка Адріан Пуканич перед матчем отримав приз кращого гравця й бомбардира другої ліги, а його партнер по ФК «Ужгород» Віктор Ряшко – медаль «За заслуги перед українським футболом» для батька, відомого футбольного фахівця Віктора Івановича (посмертно), якого не стало рік тому.

Відтак за справу взялися команди. «Ужгород» вийшов на поле майже друголігівським складом, за винятком Василя Пиняшка, Віктора Хомченка та Андрія Вискребенцева, котрі поповнили лави колективу в  міжсезоння. І саме В.Пиняшко зробив гострий навіс уже на 5 хвилині, продемонструвавши бажання господарів захопити ініціативу. Та вже за кілька хвилин у гостей вийшла кинжальна відповідь – 0:1. Притому команда Михайла Іваниці пів тайму продовжувала діяти агресивно. Але що далі сталося, пояснити важко. Так, прикарпатці постали дуже технічними, тактично грамотно організованими. Утім, щоб настільки… Одне слово, ужгородці до перерви встигли пропустити ще чотири рази! Буквально ледь не кожна атака іванофранківців завершувалася небезпечним випадом і практично взяттям воріт з продемонстрованим умінням відбирати м’яча й тут же його заганяти в сітку. 0:5 на перепочинок для закарпатців!

У другому таймі підопічні Олега Рипана діяли за рахунком. Це створило господарям більше простору для дій попереду. Однак у господарів нічого попереду не виходило, хоч тренерський штаб і замінив пів команди. Залишався й великий відсоток браку при передачах. Хоч десь і не щастило. Адже, скажімо, на 78-ій хвилині Василь Пиняшко поцілив у бокову стійку…

Натомість гості відповідали так само небезпечно і в одній зі своїх чергових атак у результаті неузгодженості дій воротаря  й загалом оборонців суперника встановили остаточні 0:6 для нашої команди. Ось так несподівано ужгородці надболісно стартували в першій лізі. Що тут скажеш? Не їх день. І не наш…

«Ужгород» – «Прикарпаття» – 0:6 (0:5)

Ужгород. Стадіон «Авангард». 24 липня. 27 градусів тепла. Сонячно.

Арбітр: Клим Заброда (Київ).

Голи: Роман Барчук, 8, 29; Володимир Рудюк, 34, 74; Василь Цюцюра, 42 – Стефан Федак, 32 (автогол).

«Ужгород»: Михайло Готра, Стефан Федак, Олег Допілка, Віктор Ряшко, Дмитро Сартіна, Владислав Шкіндер, Андрій Вискребенцев, Адріан Пуканич, Вадим Ференцик, Віктор Хомченко, Василь Пиняшко.

Запасні: Валентин Лабатій, Володимир Дуран, Юрій Чонка, Олександр Кобеляш, Вадим Мердєєв, Павло Тищук, Олексій Січ.

Тренер: Михайло Іваниця.

«Прикарпатття»: Андрій Новак, Василь Француз, Олег Матушевський, Олег Лень, Микола Сікач, Владислав Семотюк, Іван Сондей, Володимир Рудюк, Василь Цюцюра, Роман Барчук, Ростислав Волошинович.

Запасні: Іван Піцан, Іван Пастух, Андрій Кохман, Василь Геник, Роман толочко, Назарій Воробчак, Роман Дитко, Роман Кузьмин.

Тренер: Олег Рипан.