VІІ турнір на честь А. Гаваші до 30-річчя УАФ. Юний футболіст із Харкова на ужгородському стадіоні «Спартак» забив прямим ударом з кутового (третій день). U-15

19.08.2021 - 23:21

Команда харківського «Металіста» U-15, вигравши в третьому турі групового раунду VII міжнародного юнацького топ-турніру на честь Андрія Гаваші у суперників з ужгородської СДЮСШОР, піднялася на друге місце в своєму квартеті.

230070904_4209631602465419_4216473783319641178_n

Для «Металіста» U-15, який перед цим втратив перемогу над угорською Академією Пушкаша (з 2:0 вийшло 2:2) та програв «Руху» (2:3), в останньому турі VII міжнародного юнацького топ-турніру на честь Андрія Гаваші не було іншого варіанту, окрім виграшу в матчі з ужгородською СДЮСШОР. Яка в попередньому турі зуміла втримати перемогу над угорцями (2:1) та мала три очка у активі.

І команда тренерів Олексія Чобана та Юрія Безуглого виконала завдання. Хоча довгий час протистояння з підопічними тренера Анатолія Деревлянки проходило без гольових моментів. Юні футболісти вели боротьбу в середині поля. Ужгородці за рахунок індивідуальних дій та довгих передач намагалися створити загрозу воротам суперника, харків’яни діяли більш комбінаційно, але теж без результату.

Прорив у матчі трапився на 28-й хвилині, коли правому на той момент вінгеру «Металіста» (Данііл Ігнатьєв та Родіон Черкес вже встигли помінятися флангами) вдалося прорватися по флангу та віддати пас на центрфорварда Ярослава Карпізіна. Його удар вийшов не сильним, але в кут воріт. Врятувати команду від голу, як це було протягом більшої частини матчу проти Академії Пушкаша кіперу ужгородців Артему Кайтановичу не вдалося – 0:1.

А на 34-й хвилині Кайтановича довелося міняти – він отримав травму, ліквідуючи швидкий вихід Карпізіна сам на сам.

Важко сказати, які були плани СДЮСШОР на другий тайм, адже вже на другій хвилині після перерви (в цій віковій категорії тайм триває 35 хвилин), помилка захисника призвела до пасу Владислава Осокіна на новачка команди Руслана Масалітіна (навесні грав за «Металіст-1925», а перед цим – за харківську ДЮСШ-13), який діагональним ударом поклав м’яч у дальній кут майже першим дотиком після виходу на заміну – 0:2.

Масалітін став справжнім джокером гостей, адже на 49-й хвилині знову використав помилку захисника, на зустрічному курсі відібрав м’яч, увійшов до штрафної та вдруге пробив у дальній кут – 0:3.

А крапку в матчі поставив дуже активний та агресивний Родіон Черкес, який зумів ефектним прямим ударом з кутового забити четвертий гол у ворота закарпатців – 0:4. І тільки на 70-й хвилині біля воріт Металіста стало по-справжньому гаряче, але витиснути з моменту максимум футболісти СДЮСШОР не зуміли.

СДЮСШОР (Ужгород) – ФК «Металіст» (Харків) – 0:4

Голи: Карпізін (28), Масалітін (37, 49), Черкес (66).

СДЮСШОР: Кайтанович (Кібальніков, 34) – Мацинін (Семенюк, 65), Шокарев, Дзюбін, Івасій (Шаленик, 47) – Шпірь (Вереш, 36), Зінченко (Нюл, 51; Кость, 63), Русин (Деревлянка, 51) – Калинич, Герич (Мориляк, 55), Яримкевич (Готько, 36).

ФК «Металіст» (Харків): Маслов – Шахмаєв (Шевченко, 51), Гуль, Матвєєв (№4, 61), Киричок (Добреля, 61) – Паляничка (Мясін, 63), Лемба (Карбовський, 51), Осокін (Петров, 47) – Черкес, Карпізін (№44, 58), Ігнатьєв (Масалітін, 36).

Деяких гравців, які вийшли на заміну у «Металіста», у протоколі матчу знайти не вдалося.