ФОТО. Фінал Кубка області: 12-та «коронація» Ужгорода, або Як «Севлюш» не стрибнув у Гречку

09.05.2016 - 21:16

Це був справжній фінал: із забитими голами, нереалізованим пенальті, попередженнями й вилученням, відповідно емоціями з обох сторін за обов’язкового тріумфу одних і гіркоти поразки інших…

Головні події розгорнулися ще до перерви, причому «відмашку» їм дав початок зустрічі. Виноградівці на 4-ій хвилині створили серйозну загрозу біля воріт Мирослава Лютнянського. Останній не підвів після удару Мирослава Мудри, котрий скористався подачею з кутового. Ужгородці в боргу не лишилися й тут же організували контратаку, причому, на відміну від суперника, результативну: Роберт Гегедош і в цій зустрічі відзначився м’ячем, пробивши повз Віталія Гринишина. Гол дещо зненацька застав футболістів «Севлюша», однак вони швидко оговталися й перевели боротьбу в звичне русло. І все б нічого, якби захисники номінальних господарів не помилися в елементарній ситуації при спробі вибити м’яч зі свого карного майданчика, чим на 35-ій хвилині радо скористався Микола Ількович. 2:0!

Хоч моменти були в обох команд, але начебто все йшло до «спокійного» завершення тайму. Та «вогню» додало порушення правил у карному майданчику чемпіона краю. Господарі сфолили на Юрію Чонці, і Ярослав Козик показав на «точку», а також «нагородив» ужгородці двома жовтими картками за «дискусії» щодо пенальті. Запахло реальним голом, однак Денис Ребрик не зміг реалізувати 11-метровий: знову реакцію продемонстрував «кіпер» ужгородців. Правда, він же вдруге відзначився неспортивною поведінкою, яка після «гірчичника» швидко привела до вилучення.

Івану Шанті нічого не залишалося, як знімати польового гравця й ставити у «рамку» другого «кіпера». Утім до перерви рахунок не змінився.

Після відпочинку виноградівці отримали більше простору, оскільки суперник діяв у меншості. За рахунок цього вдалося створили кілька небезпечних загроз біля воріт Еріка Гречки, котрий вийшов на заміну. Проте на «постріли» Юрія Чонки, Василя Вашкеби, Дениса Ребрика він реагував бездоганно, як і злагоджено діяв захист у цілому.

Кілька нагод змарнували й представники обласного центру. Та десь Роберту Гегедошу так само забракло влучності, а в інших епізодах зі своїми обов’язками справився Віталій Гринчишин і захисники.

Як наслідок, матч так і завершився з рахунком першого тайму. Колектив обласного центру вдванадцяте заволодів Кубком Закарпаття. Нагороди командам-учасницям і керівникам клубів фіналу Андрію Андріїву («Ужгород») та Іванові Матруничу («Севлюш»), кращим гравцям зустрічі Іванові Бандуровичу й Василю Вашкебі, а також суддям, делегатові, спостерігачу арбітражу, директору стадіону Анатолію Старнійчуку (за підготовку поля) вручали віце-президент ФФУ, народний депутат України Михайло Ланьо, перший заступник голови ОДА, очільник ФФЗ Іван Дуран, заступник голови облдержадміністрації Олександр Петік, начальник управління молоді та спорту ОДА Віталій Ерфан, заступник голови Федерації футболу Закарпаття Ярослав Сухан, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв…

І загалом вийшло гарне свято футболу. Так, перед матчем і в його перерві присутніх розважали духовий оркестр і заслужений артист України Олександр Садварі, а Іван Дуран вручив грамоти й грошові премії ветеранам закарпатського футболу Василю Турянчику, Йосипу Цупику, Омеляну Радю, Томашу Пфайферу, Василеві Пекару, Олександру Ковчі, Іванові Диковцю, Йосипу Бордашу, Омеляну Горвату, Міклошу Туряниці, Степанові Голомбу, Миколі Телінгеру.

ФК «Севлюш» – ФК «Ужгород» – 0:2 (0:2).

Мукачево. Стадіон «Авангард». 1500 глядачів.

Голи: Р.Гегедош, 5, М.Ількович, 35.

Попередження: С.Шопота, 73; О.Остафійчук, 83; Б.Ковня, 90+1 – П.Оржаховський, 37; М.Лютнянський, 37; І.Бандурович, 60; Р.Гегедош, 85; С.Котьо, 90+2.

Вилучення: М.Лютнянський, 39 (друге попередження).