Вища ліга. Під знаком господарів

26.09.2016 - 10:41

У 20-му турі вищої ліги команди в рідних стінах здобули чотири перемоги в шести зустрічах. Жоден поєдинок за участі колективів першої шістки так і не завершився внічию, хоч такі суперники зіграли між собою три двобої. Результативність туру – 2,8.

ФК «Дийдо» – ФК «Середнє» – 2:1

Це був той матч, коли два швидкі голи господарів (на 3 хв. Євгена Андруха та на 8 хв. Дмитра Чубірка) зробили свою справу. Гості зуміли оговтатися на 33 хв., коли Руслан Соскида скоротив відставання в рахунку. Надалі середнянці старалися виправити становище й, принаймні, звести матч унічию, проте футболісти «Дийдо», дбаючи про збереження рахунку, без фатальних наслідків зіграли в захисті й здобули перемогу.

ФК «Оболонь» – ФК «Поляна» – 5:0

Мабуть, у страшному сні гості не уявляли б, що за продемонстрованого рівня гри матимуть такий результат. Але у футболі таке буває: ти не забиваєш, а тобі – цілу пригорщу. Практично що не удар у хустян, то гол. Олександр Ляшко (14 хв.), Микола Росоха (55, 85 хв.), Михайло Мокан (62 хв.) і Михайло Алексик (74 хв.) сповна порадували вболівальників «Оболоні».

ФК «Мункач» – ФК «Бужора» – 3:1

Гра відбувалася під диктовку господарів. Вони забили два швидкі (до десятої хвилини зустрічі) голи й цілком домінували загалом, а точні удари Валентина Великого, Олексія Свидюка (він же не реалізував пенальті – зреагував воротар) тільки підтвердили перевагу господарів у першому таймі. Після перерви в «Мункача» відбулися заміни, у результаті яких тренерський штаб дав можливість відпочити кільком провідним гравцям. Гості скористалися такою нагодою і в одній з атак заробили 11-метровий, який ближче до завершення матчу Юрій Глеба перетворив на взяття воріт. Однак 3:1 – переконливий виграш мукачівців.

ФК «Вільхівці» – ФК «Севлюш» – 0:2

Не можна сказати, що «Севлюш» досі відчував гостру потребу в підсиленні, однак поява в складі гостей двох новачків – Адріана Пуканича, котрий останнім часом виступав у Грузії, та Ігоря Ловски, який пограв у Словаччині, ще більше підсилила гру підопічних Івана Білака. Вони й переграли господарів із сухим рахунком. Голи ж Юрія Чонки й Дениса Ребрика в кожному з таймів констатували, що клуб Івана Матрунича продовжує успішно переслідувати «Ужгород».

ФК «Спартакус» – ФК «Берегово» – 0:0

Ще один новачок у чемпіонаті з’явився в складі берегівців. Ужгородець Богдан Галик, котрий повернувся з Польщі, підсилив ряди гостей. Наприкінці навіть міг відкрити рахунок, вийшовши сам-на-сам із Юрієм Андрушком, та воротар «Спартакуса» надійно зіграв, а повторний удар припався на сітку воротіт, але із зовнішнього боку. У цілому гра була рівною. Господарі більше володіли м’ячем (зокрема мали нагоди відзначитися Павло Тищук і Володимир Дуран), а підопічні Мирона Бабяка ставку робили на контратаки. Та в зустрічі вийшла, мабуть, закономірна нічия.

ФК «Ужгород» – ФК «Минай» – 2:1

Матч із найбільшою ігровою напругою завершував програму туру днем пізніше, тобто, у неділю. Підвищена відповідальність за результат, а звідси великий накал боротьби й притаманна в таких випадках сумбурність у діях, маса вболівальників із колоритним «барабанним» фан-сектором «Миная» і, зрештою, перемога однієї з команд – ось короткий підсумок до центрального матчу обласного чемпіонату в ці вихідні. Виграли господарі за, здавалося б, рівного суперництва. І все ж у атаці були більш гострішими. Спочатку реалізували пенальті (відзначився Михайло Реплюк). Щоправда, до перерви підопічні Михайла Іваниці відновили рівновагу – в одній із атак суперника дотиснув Нуцу Арделян. Однак у другому таймі Роберт Гегедош (теж показовий факт, що в складі чемпіона забили два його основні бомбардири) при абсолютному потуранні захисту суперника принесли успіх команді Івана Шанти. Загалом виграш «Ужгорода» «прочитувався», адже «Минай» в останніх двох іграх здобув лише два очки, тоді як суперник видає максимальний результат уже п’яту гру поспіль, тобто із самого початку другого кола. Тим не менше, насамперед психологічно саме в цій зустрічі потрібно було вистояти, із чим чемпіон успішно справився.

Що ж, за 6 турів до завершення остаточно стало зрозумілим, що тепер залишається фактично два претенденти на «золото» – «Ужгород» і «Севлюш». Цікаво також буде спостерігати, чи похитне хтось третю позицію «Миная». Словом, усі крапки над «і» у вищій лізі не розставлено, отож із нетерпінням чекатимемо наступного туру.