Футбол на Закарпатті в пошані не для всіх

10.10.2017 - 14:25

15-й тур видався спокійним у порівнянні з 14-м і, можливо, 16-м. Відкладена гра 14-го туру «Середнє» – «Минай» була просто класикою футболу Закарпаття. Такий футбол не часто і в українській Прем’єрі побачиш. Мається на увазі напруга, хоча хто знає. Ось Косово на рівних грає з національною збірною України. Ні, що правда, то правда, футбол уболівальники побачили класний, інтрига неймовірна. А те, що відбулося після гри, немає ніякого відношення до серйозного рівня футболу.

DSC_4138

Закарпаття понад тисячу років у Європі. Закарпаття першим в Україні розпочало грати в футбол і культивує цю гру вже 125-й рік. Тільки за останні 70 років ми дали великому футболу понад 150 гравців. Наші футболісти одягали футболки національних збірних Чехословаччини, Угорщини, СРСР, Азербайджану, України. Футбол для Закарпаття, як релігія. Шанують його у нас. І гравців, і тренерів поважають за роботу, порядність та людяність, інтерв’ю тренера ФК «Минай», можливо, і розсмішило б уболівальників футболу за своє дилетантство, якби за тим не стояв імідж самого клубу. Що любитель футболу може подумати про керівників такого клубу, де тренер постійно щось вигадує, а потім намагається обілити себе, звинувачуючи всіх у десятках «смертних гріхів». На цей раз об’єктом нападу далеко нечистоплотного тренера стали арбітри, яких він звинуватив в упередженості до своєї команди – арбітри виступили єдиним фронтом проти ФК «Минай». Коли гру було розглянуто більш детально, то виявилося, що справді бригада припустилася принаймні двох результативних помилок, які вплинули на результат, правда, обидві помилки на користь… самого «Минаю». Одним словом, хитрий Микола Гібалюк перехитрував себе сам. За два сезони у ФФЗ клопоту набагато більше з одним Гібалюком, ніж з усіма іншими тренерами разом узятими – від дитячого до ветеранського футболу. Коли у школі вчили загальнолюдським цінностям, зокрема порядності, ці уроки Микола Гібалюк прогуляв, тож нічого дивного в такій поведінці нема. Можна було б перерахувати всі «подвиги» цього тренера, та для чого. Авторитет свій він давно підмочив. Шкода тільки керівників клубу, які за два сезони стільки зробили корисного, потрібного й доброго для футболу області, що так і хочеться сказати: «Миколо Миколайовичу, багатонаціональне Закарпаття живе у дружбі й злагоді, і для всіх тут однаково світить сонце. Якщо ви не поважаєте цих людей, то поважайте хоча б керівників клубу, які вас годують сьогодні, не виставляйте на посміховисько їх, як виставили себе».

Щоправда, ФФЗ теж на хворобливі вигадки відреагувало згідно з Дисциплінарним кодексом ФФЗ. Хоч одна користь із Миколи Гібалюка є: штрафи, накладені на команду, підуть на дитячий футбол.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ, «Спорт тайм»

7 відповідей до “Футбол на Закарпатті в пошані не для всіх”

 1. Тіберій коментує:

  Микола все сказав правильно, за що йому можна подякувати що не побоявся зацепити тему горе-судійства на Закарпатті. Це плюс. Мінус, на мою думку, те що ні один з тренерів не сказав ситуацію по грі, чи то по тактиці, чи то по якимось іншим футбольним критеріям. Тобто тренери абсолютно не розуміють які їхні функції як тренерів. Говорять якісь подяки гравцям чи ще щось дурне, не сказавши за що конкретно, короче хоть-шо.
  Сприймаю рахунок 3:3 (Минай-Середнє) однознано як поразку Минаю.

 2. Д.І.П коментує:

  Федерація,хороша робата
  Велике дякую за підготовку висококласного горе арбітра матчу

 3. ГОБІ -БАЧІ коментує:

  нехай іде додому за перевал в Хмельницьку область піднімати Футбол а не блотує у нас в Закарпатті і дурить спочатку Шуфричів на бабки своїми договорнчками а тепер Женю

 4. шоні коментує:

  Оцінка Гібалюка Степаном Сельменським є дость правдивою,та відповідає дісності.Це тренер плаксун.За образу жителів Срібноі Землі потрібно Бога боятися.Миколо ти ісиш закарпатський хліб пєш водицю,та пєш людям кров.

 5. шоні коментує:

  Мандруй друже на рідну Проскурівщину та піднімай своім досвідом там футбол.Твоі діі і твоя болтовня ганьбить Фк Минай.

 6. Вася коментує:

  Микола каже правду судді на Закарпатті козли послідні як у вищуй лізі,так і в першій,канешно йому обідно що його команда ліпша,а судді їх душат,хотя я і не з Минаю,але хлопці так держати ви ліпші.

 7. Роман коментує:

  Суддівська проблема всім давно відома. Вже дістало слухати про це. Тренери деяких західніх клюбів (Прикарпаття, Верес та Минай особливо), Шахтаря і Динамо в цьому найкращі. Якщо суддя неправильно щось зробив, – доведіть це відеоповторами. Поки що ніхто з вищеназваних цим не особливо займається. Прикарпаття дало жахливі повтори ‘спірних суддівських рішень’, Верес не кращий. Інші навіть не намагаються. Я обожнюю західньоукраїнський футбол, але оце плакання про жахливих суддів відбиває усе бажання вболівати за місцеві клюби.

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.