ФОТО. Стадіон, який народжує життя
19.04.2018 - 06:57Фоторепортаж зі споруди, де фактично за місяць відбудеться фінал Кубка Закарпаття з футболу.
…Хотілося на власні очі побачити, наскільки арена в Ужгородському районі готова до головного поєдинку в краї цієї весни. Вирушили. По приїзду стадіон ФК «Минай» нагадував швидше залізничний вокзал: тут і там – маса людей у русі. Тільки в сенсі не очікування транспорту, а присутності духу футболу й будівництва. Адже одні ганяли м’яча (саме потрапили на заняття дітлахів на тренувальному полі), а інші (уже дорослі) займалися різними видами споруджувальних робіт.
Із того, на перший погляд броунівського, а насправді впорядкованого й чітко злагодженого руху на кілька хвилин удається вирвати віце-президента ФК «Минай» Євгена Плавайка: «Як бачите, робота в розпалі, буквально кипить, адже основний її фронт повинні встигнути завершити до фінального матчу Кубка області. Зокрема, накриємо дах над центральною трибуною, встановимо сидіння для вболівальників, а це (без урахування лави для запасних) – на майже 1270 осіб. Облаштуємо основний вхід, паркувальну зону, прилеглі до поля доріжки, встановимо тимчасові роздягальні й туалети, оскільки до головних пізніше ще підведемо опалення, воду, світло. Потім також установимо кондиціонери, вентиляцію, зробимо гідроізоляційні роботи тощо».
Динаміка дій справді вражає. Буквально за кілька днів, як гриби в лісі, виросла будівля під клубний магазин і каси. Тинькарське («штукатурне») оздоблення зовнішніх стін так само росте на очах. Рябить від цементу, піску, келень, а мовчазні й зосереджені обличчя трудівників зі справді роботящими й умілими руками просто захоплюють.
Тут же з’являється заступник голови ФФЗ Віктор Качур і виконує роль гіда – здійснює «екскурсію» об’єктом:
– Ось тут встановлять санвузли, тут – кімнати гостельного типу, наприклад для дітей, які братимуть участь у турнірах. А це приміщення для суддів, окремо – для жінок-арбітрів. А там і там – конференц-зал і гриль-зона… Коли ж восени 2015 року починали розчищати цю територію, то стояли одні чагарники й самотньо паслася чиясь корова. А в підсумку матимемо перемогу. Не тільки наочно спортивна, хоч у матчах виграватимуть ті чи інші команди. А перемога значно важливіша, адже тріумфуватиме футбол як такий плюс щонайменше 100-200 дітей удасться відірвати від згубного впливу вулиці, оскільки вони подружаться зі м’ячем».
…Тільки-но завершилася «екскурсія», і в голові миттєво з’явилася знаменита фраза із «Рассказа Хренова о Кузнецкстрое и о людях Кузнецка» (В.Маяковського): «Через четыре года здесь будет город-сад!» Тільки в нашому випадку не через 4 роки, а значно швидше. І не місто-сад, а стадіон-красень. Вірю: буде! Адже керівництво клубу «Минай» не просто зводить споруду, а буквально нею живе.
Знову з’явилися «філософські» думки, тільки іншого плану: добре б таку ініціативу підтримати місцевій владі, притому не лише в Ужгородському районі, а й в інших куточках краю. Природно, є побоювання, чи землю використають під «правильні» проекти, за призначенням. Але потрібно довіряти, давати зелену дорогу інвесторам. У тому ж селі Минай побачив у вигідному місці інші вільні території, де могло б, приміром, з’явитися ще й велике штучне поле. Звичайно, легше продати таку ділянку якомусь багатію, і він зведе особняк із великою загорожею. Але куди більше виграє громада, якщо з’явиться новий прекрасний газон, і на ньому ганятимуть м’яча дорослі й діти, займатимуться активним відпочинком, здоровим способом життя, розвиватимуть той же футбол.
…Коли настав час залишати стадіон, настрою додав один доконаний факт та дві новини: уже прийшли вболівальники – саме розпочався один з офіційних поєдинків ДЮФЛ Закарпаття; також довідався, що невдовзі з Іспанії прибудуть сидіння для трибун не хоч які – під кольори клубу!), а з Харкова – електронне табло.
Буде стадіон! Стадіон, який народжує життя. Життя для роботи, відпочинку, виховання, загартування. Стадіон, який народжує сучасне, футбольне, а тому потрібне життя…
Володимир ТАРАСЮК,
Анастасія ПЕНЗОВА (фото), ФФЗ
Офіційна сторінка стадіону у FACEBOOK
Можна було і краще зробити.Поивіться які красиві стадіончики по містах Ураіни.А це….калхоз 40 лет без урожая.Люди будуть пектися на сонцю на цих горетрибунах.І дизайн зовсім нікудишній
Які це так красиві стадіончики по містах України?