«Дерцен» може зникнути з футбольної карти області…

04.06.2018 - 14:31

«Бобовище» у матчі 7 туру обіграло лідера крайової першості з рахунком 3:0.

DSC_8026

Такий поєдинок згодом охрестили матчем за 6 очок. Усе справедливо: вищезгадані команди розмістились поруч за підсумками 6-ти турів. Нога в ногу вони йдуть і опісля поєдинку. Без сумніву, боротимуться вони й за справедливе розміщення в трійці призерів першості Закарпаття в Західній зоні. Точно це можу сказати про «Бобовище», а от із «Дерценом» ситуація дещо складніша…

Коуч Іван Ковач традиційно розміщується не в технічній зоні, а на протилежній від трибун стороні поля. Анатолій Рипкович, наставник «Дерцена» – у грі. До честі «Тохи», саме так називають тренера команди гостей, був він одним із кращих у матчі, незважаючи на поважний вік (Анатолій – 1969 року народження – авт.). Відтак, вимушений констатувати, що господарі у більш вигідній позиції: тренер бачить гру ззовні, а команда грає вдома. До речі, вболівальників місцевий стадіон зібрав майже 700 (до прикладу, середньостатистична відвідуваність поєдинків 1-ої ліги України – 300 глядачів). І, на відміну, від полянських фанів, бобовищанські вели себе дуже навіть етично.

А тепер до самих футбольних перипетій. Відверто, перші 20 хвилин протистояння характеризувати не буду: доволі нудно було на полі та й на трибунах також. Хоча логіка цьому притаманна – дуже великою ж бо була ціна помилки. Саме на 20-й хвилині виник перший гострий момент біля воріт «Дерцена». Після пасу з глибини поля Володимир Бабич вривався в штрафну суперника. Михайло Калій зупинив його тільки ціною жовтої картки (цей поєдинок обслуговувала бригада арбітрів із Ужгорода на чолі з Ігорем Гарлачем і, як на мене, справились із своєю роботою рефері на «відмінно»). Стандарт взявся виконувати Сергій Бобик. М’яч усе ж влітає в сітку поруч із ближньою стійкою, щоправда із зовнішньої сторони. Далі футболісти «Дерцена» ну просто змушені були, щонайменше двічі, розписуватись у воротах Віталія Підбереського. Спочатку на допомогу кіперу приходить стійка, а згодом і поперечина. Працює старе, як світ, футбольне правило. Правило «бумерангу». На 28-й хвилині Володимир Бабич здійснює індивідуальний прохід правим флангом і робить розрізну передачу уздовж штрафного майданчика. Андрій Русин із кількох метрів «розстрілює» ворота суперника. 1:0. Команда «Дерцена» більше навіть не пручалася. Було зрозуміло єдине: щось у дуже симпатичному, по-футбольному симпатичному колективі, не так.

У другому таймі господарі відзначились ще двічі. Автором дублю став Дмитро Вінтонюк. Спочатку на 75-й хвилині голеадор «Бобовища» за сценарієм першого голу отримує пас справа і впритул «розстрілює» ворота суперника. А через три хвилин знову Вінтонюку асистує Бабич. Дмитро виходить на побачення з воротарем і кладе завершальну крапку в матчі. 3:0 – заслужена перемога «Бобовища», яка дозволила підопічним Івана Ковача стати одноосібним лідером турнірної таблиці в Західній зоні Першості Закарпаття.

Опісля матчу спостерігаю за майже порожніми трибунами, де наодинці зі своїми думками розмістився розчарований тренер «Дерцена» Анатолій Рипкович. Сум в його очах я міг логічно пояснити лише кінцевим результатом матчу. Та все виявилось значно серйозніше. Повністю розшифровувати інтерв’ю Анатолія не буду. Принаймні поки-що. Та на одне із моїх запитань послідувала наступна відповідь: «Я не хотів би наговорити зайвого. Ви запитуєте, чи будемо ми боротись за призові місця, та я не знаю, чи команда взагалі дограє першість», – зауважив Рипкович. Далі з етичних міркувань та, враховуючи прохання тренера, продовжувати не стану. Але скажу таке: якщо футбольна команда «Дерцен» зникне з футбольної карти області, то це буде великий крок назад у розвитку улюбленої гри всього, насамперед у вищезгаданому населеному пункті та й регіоні загалом. «Дерцен» має проблеми, і їх потрібно вирішувати. Сподіваюсь, керівництво клубу, місцеві підприємці добре подумають над моїми словами і все ж вирішать питання позитивно без нашого журналістського втручання. Час усе розставить на свої місця, і здоровий глузд, безперечно, переможе. А поки тільки залишається побажати футболістам і наставнику «Дерцена» не падати духом…