Міжнародний турнір на честь А.Гаваші: історія зустрічей

07.07.2018 - 13:03

Уже за місяць на стадіонах Закарпатської області стартує V ювілейний міжнародний турнір на честь Андрія Гаваші. 

1 тур_ФК «Бранденбург» (Німеччина) – ДЮСШ-15 Київ – 1-0_1

Із 10 по 16 серпня команди із України, Німеччини, Австрії, Угорщини, Ізраїлю та Словаччини змагатимуться за звання найкращих у вікових категоріях  U-17 та U-15.

Згадаймо про перемоги та участь команд у попередні роки.

Перший Міжнародний юнацький футбольний турнір на честь Андрія Гаваші відбувся з 22 по 26 серпня 2014 року на стадіонах Ужгорода, Мукачева та Ужгородського району.

У віковій категорії U-17 за почесний приз боролися 8 команд, які склали 2 групи. У групі А кращими стали юні футболісти ДЮСШ-15 (Київ). У групі В не було рівних київському «Динамо». Долю фінального матчу вирішив єдиний гол, який приніс перемогу ДЮСШ-15 (Київ).

У підсумку команди посіли такі місця: 1-ше – ДЮСШ-15 (Київ), 2-ге – ФК «Динамо» (Київ), 3-тє – СДЮСШОР Ужгород, 4-те – УФК «Дніпропетровськ», 5-те – ФК «Говерла» (Мукачево), 6-те – «Волинь» (Луцьк), 7-ме – «Божик-Академія» (Ніредьгаза, Угорщина), 8-ме – СДЮСШОР-99 Ужгород.

У віковій категорії U-15 виступило 6 команд, які грали за коловою системою. Перемогу за явної переваги святкували юні футболісти київського «Динамо». На другій сходинці – «Волинь» (Луцьк), на третій – СДЮСШОР-2000 Ужгород. За рискою призерів завершили змагання «Божик-Академія» (Ніредьгаза, Угорщина), «Говерла»-2000 та «Говерла»-2001 (обидві – Мукачево).

Другий Міжнародний юнацький футбольний турнір на честь Андрія Гаваші відбувся з 24 по 29 серпня 2015 року на кращих футбольних аренах області.

У старшій віковій групі U-17 за коловою системою змагалися 6 команд. Упевнену перемогу здобули юнаки київського «Динамо». Друге місце посіли вихованці донецького «Шахтаря»-99, третє – ФК «Карпати» (Львів), четверте – «Говерла» (Мукачево), п’яте – «Шахтар»-2000 (Донецьк). Замкнули турнірну таблицю вихованці СДЮСШОР Ужгород.

В U-15 матчі проходили у двох групах по 4 команди. У групі А найкраще виступили юнаки донецького «Шахтаря». У групі В – київського «Динамо». Фінальний поєдинок завершися нульовою нічиєю, а в серії пенальті перемогли столичні «динамівці» з рахунком 6:5.

У підсумку команди посіли такі місця: 1-ше – ФК «Динамо» (Київ), 2-ге – ФК «Шахтар» (Донецьк), 3-тє – ФК «Говерла» (Мукачево), 4-те – ДЮСШ-15 (Київ), 5-те – СДЮСШОР Ужгород, 6-те – ФК «Шахтар»-02 (Донецьк), 7-ме – ФК «Карпати»-02 (Львів), 8-ме – СДЮСШОР-02 Ужгород.

Третій Міжнародний юнацький футбольний турнір на честь Андрія Гаваші пройшов із 22 по 26 серпня 2016 року і зібрав рекордну кількість команд. На старт змагань вийшли 32 команди у двох вікових групах. В U-17 та U-15 команди змагалися за коловою системою в 4 групах. Згідно з Положенням переможці груп виборювали місця з 1 по 4, другі – з 5 по 8, треті – з 9 по 12, четверті – з 13 по 16.

У віковій групі U-17 у фіналі зіграли УФК «Карпати» (Львів) та ОК ім. Піддубного (Київ). Перемогу в напруженому поєдинку здобули кияни з рахунком 2:1. У матчі за 3 місце «Динамо» (Київ) переграв «Шахтар»-01 (Донецьк) – 6:0. П’яту сходинку посіли юнаки ФК «Львів», шосту – BRW-ВІК із Володимира-Волинського. На сьомій сходинці – юні футболісти «Скала» (Моршин), восьмій – СДЮСШОР Ужгород, дев’ятій – «Шахтар» (Донецьк), десятій – «Чорноморець» (Одеса), одинадцятій – «Божик-Академія» (Ніредьгаза, Угорщина), дванадцятій – «Мункач» (Мукачево).

В U-15 перемогли юні футболісти донецького «Шахтаря», які у фінальному матчі в серії пенальті здолали однолітків із львівських «Карпат». Трете місце – в юнаків СДЮСШОР Ужгород, четверте – «Динамо» (Київ). На п’ятій сходинці – команда з Німеччини ФК «Бранденбург», шостій – ФК «Львів».

У четвертому турнірі, який відбувся із 14 по 19 серпня 2017 року, взяли участь такі команди: ДЮСШ-15 Київ, ОК ім. І. Піддубного (Київ), СДЮСШОР Ужгород, ФК «Cкала» (Моршин), ФК «Бранденбург» (Німеччина), ФК «Динамо» (Київ), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Львів» (Львів), ФК «Мункач» (Мукачево), ФК «Спартакус» (Угорщина), ФК «Чіксереда» (Румунія), ФК «Шахтар» (Донецьк).

У фіналі U-17 зустрічались ФК «Львів» – «Шахтар» U-16 (Донецьк). Перемогу з рахунком 0:3 вибороли донеччани. У матчі за 3 місце зійшлись ужгородський СДЮСШОР U-16 та донецький «Шахтар» U-17. Матч завершився нульовою нічиєю, а у серії пенальті більш вправнішими були «шахтарі». 5 місце за мукачівцями із ФК «Мункач», які здолали однолітків із Угорщини – 1:4. У матчі за 7 місце ДЮСШ-15 Київ переміг ФК «Скала» (Моршин) – 2:1. У поєдинку за 9 місце ужгородський СДЮСШОР U-17 поступився ОК ім. І.Піддубного (Київ) – 1:2.

У матчі за 1 місце категорії U-15 також змагались юнаки донецького «Шахтаря», які впевнено здолали ФК «Бранденбург» (Німеччина) – 0:3. Матч за 3 місце був за ФК «Динамо» (Київ), який у цікавому протистоянні переміг ФК «Карпати» (Львів) – 2:1. 5 місце посіли угорські юнаки із ФК «Спартакус» (Угорщина), які у серії пенальті (основний час – 1:1, пенальті 5:4) здолали ФК «Львів». СДЮСШОР із Ужгорода змагався у матчі за 7 місце із київським ОК ім. Піддубного (Київ). Перемога закарпатців – 7:3. 9 місце посіли юнаки із ДЮСШ №15 (Київ), здолавши ФК «Мункач» (Мукачево) – 4:2.

***

Загалом рівень усіх турнірів був напрочуд високим, а юні футболісти отримали можливість продемонструвати свої кращі якості, і цим шансом скористалися сповна.

Щороку гравці і молодшої, і старшої вікових груп радують уболівальників Закарпаття цікавим і результативним футболом.

У 2017 році турнір вкотре підтвердив свій престижний статус. Тож, у 2018-му, Срібна земля радо приймає юних гравців вже на п’ятому, ювілейному, турнірі.

Анастасія ПЕНЗОВА, ФФЗ

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.