ФОТО. ВІДЕО. «Покуття» здобуло путівку до фіналу в Ужгороді

02.06.2019 - 23:16

Команда Сергія Турянського святкувала вікторію на 97-й хвилині.

DSC_0818

Центральний а, зрештою, і завершальний матч аматорського чемпіонату України сезону 2018/2019 – протистояння шостої та другої команд. На ужгородському «Автомобілісті» вирішувалась доля останньої путівки до фінальної частини всеукраїнських змагань із групи 1. Услід за «Малинськом» до плей-оффу готувались коломийські та оржівські футболісти. ОДЕКу потрібно було виграти у «Тернополя-ДЮСШ», а «Покуттю» – від «Ужгорода». При таких результатах усе ж команда Сергія Турянського була у виграші. Зрештою, так і сталось.

Та, відверто, головна команда обласного центру не заслуговувала сьогодні на поразку. Навіть нічийний результат був би їй не до честі. Але саме за непередбачуваність ми й любимо футбол. «Ужгород» зумів провести швидкий гол уже на 9-ій хвилині. Сергія Машталіра захисники зупинили ціною фолу у власній карній зоні. Арбітр цілком заслужено призначив пенальті. Сам постраждалий холоднокровно виконав вирок рефері. 1:0.

Щоправда наступній 9 хвилин були уже на користь «Ужгорода». «Покуття» відчайдушно помчало вперед і відповіло господарям за такий же проміжок часу тим же взяттям воріт. Комбінаційні дії партнерів утілились у забитий гол від Миколи Сікача. 1:1. Однак усе могло піти за протилежним сценарієм, якби раніше Сергій Машталір реалізував очну ставку з воротарем.

Віддати перевагу якійсь із команд у першому таймі, щонайменше, не доречно. Як наслідок, голами він більше не увінчався.

А от у другому ужгородці переграли свого візаві у всіх аспектах. При цьому примудрились першими пропустити. Більше того – самі собі забили. Послідувала навісна передача у штрафний майданчик і Станіслав Котьо зрізав м’яч у власні ворота. Звинувачувати у пропущеному голі центрального захисника ніхто не збирається. Випадковість і крапка. Навпаки – Станіслав один з небагатьох у складі «Ужгорода», хто бореться за кожен м’яч на кожному клапті поля: самовіддано, безстрашно і, головне, результативно. Але – 1:2.

«Ужгород» зуміє відновити статус «кво» лишень на 80-ій хвилині. Це знову заслуга Сергія Машталіра. М’яч, після серії ударів, відскочив до 77-го номера господарів і Сергій завдав невідпорного удару під поперечину метрів із 18-ти. 2:2.

А ще реальні нагоди для взяття воріт втратили Адріан Пуканич та Вадим Ференцик. Рахунок 4:2 був би справедливим вердиктом цього двобою. Натомість уболівальники побачили на «табло» – 2:3.

Арбітр Олег Ващин, до якого упродовж усього матчу не було жодного запитання, на 96-ій хвилині «намалював» пенальті у ворота «Ужгорода». Ігор Кушецький шансу не змарнував. «Покуття» – у фінальній частині, а Ужгород та Оржів покрили хмари смутку.

ФК «Ужгород» – ФК «Покуття» –  2:3

ФК «Ужгород»: Юрій Славік, Вадим Селещук, Станіслав Котьо, Володимир Дуран, Михайло Дудаш, Юрій Дрозд, Богдан Павлич, Олександр Бако, Адріан Пуканич, Сергій Машталір, Іван Русин.

Запасні: Андрій Калай, Олексій Січ, Вадим Ференцик, Максим Олень, Олександр Зимомря, Дмитро Рацин, Андрій Лазар.

Головний тренер – Мирослав Бабяк.

ФК «Покуття»: Микола Гоменюк, Микола Свірідов, Андрій Громоляк, Денис Хандій, Роман Москалик, Микола Сікач, Андрій Топчевський, Ігор Кушецький, Руслан Уграк, Андрій Беженар, Олександр Карапка.

Запасні: Володимир Мегдиник, Арсен Гросу, Василь Блащук, Олександр Савчук, Андрій Петранюк, Юрій Головачук.