ФОТО. ВІДЕО. VI турнір на честь Андрія Гаваші. Огляд стикового матчу ФА Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза) – ФК «Дніпро». U-15

18.08.2019 - 02:06

У стиковому матчі VI міжнародного юнацького футбольного турніру на честь Андрія Гаваші у віковій категорії U-15 (футболісти 2005 року народження) «Дніпро» проявив характер та після програного першого тайму забив два голи у таймі другому і переміг.

DSC_2196

Несподівано втративши лідерство в своїй групі в третьому турі VI міжнародного юнацького футбольного турніру на честь Андрія Гаваші після поразки від запорізького «Металурга», «Дніпро» опинився у квартеті команд, які виборюватимуть 5–8 місця у загальному рейтингу команд U-15 (футболісти 2005 року народження).

І свій півфінальний матч цього міні-турніру підопічні Івана Котенка та Андрія Задорожного на ужгородському стадіоні «Спартак» розпочали дуже невпевнено. Майже так, як провели перший тайм того самого поєдинку проти «Металурга». Представники футбольної академії Йожефа Божика під назвою «Спартакус» активно стартували і на 15-й хвилині забили свій гол – після вкидання м’яча з аута.

Цей успіх окрилив угорців, особливо їх центральний нападник Балаж Варга – швидкісний, технічний та дуже непоступливий блондин. Він мав декілька нагод, аби збільшити перевагу «Спартакуса» у рахунку, але не пощастило. Бракувало влучності, а ще дуже добре грав Павло Шеліст – резервний, до речі воротар «Дніпра» у чемпіонаті України у сезоні-2018/2019. Перед самою перервою він двічі протягом якихось секунд рятував ворота.

Українська команда почала прокидатися ближче до перерви. Бив Євгеній Шеставін – відбив воротар, виконував штрафний удар Нікіта Келембет – неточно, не наважився на удар першим дотиком Ілля Баденко і взагалі втратив можливість пробити.

На другий тайм у дніпрян вийшов один новий гравець, та відбулася перебудова за позиціями. Артем Тоболь перейшов з флангу в центр захисту, а Максим Терещенко – на правий край. До завершення матчі «Дніпро» ще не раз перебудовувався. Наприклад, з виходом на поле Максима Стрюкова вже він розташувався справа у захисті, а Терещенко пішов грати опорним півзахисником…

Після перерви, як і в згадуваному матчі із «Металургом», дніпряни заграли набагато краще. Бив по воротах Келембет, ледь не забив першим дотиком до м’яча після виходу на заміну Богдан Костік (трохи не достав у падінні), загрожував воротам Єгор Рогач, а потім додавав Терещенко.

А на 55-й хвилині красивий удар вдався Баденку – після пасу з правого краю він, перебуваючи за межами штрафної площі, з ходу пробив у правий від себе нижній кут без шансів для воротаря. 1:1.

І не встигли команди як слід звикнути до нічийного рахунку, як «Дніпро» забив феноменальний гол. Келембет зробив закидання по правому краю, Костік головою підправив політ м’яча на забігання Стрюкову, котрий робив навіс майже від кутового прапорця, але за дивною траєкторією влучив у дальній верхній кут воріт. Йшла 57-а хвилина, красива зрізка – 2:1.

Після цього можна згадати небезпечне виконання штрафного удару Тоболем і добивання Терещенка упритул. Обидва рази «Спартакус» врятував їх воротар.

Тепер «Дніпро» зіграє за 5 місце (з «Карпатами»), «Спартакус» – за 7-ме (суперник – «Металіст 1925»).

ФА Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза) – ФК «Дніпро» – 1:2

Голи: Жолт Юхас (15) – Ілля Баденко (55), Максим Стрюков (57).

ФК «Дніпро» (4-2-3-1): Шеліст – Тоболь, Келембет, Терещенко, Рзаєв (Гришкевич, 36) – Сапожніков (Стрюков), Баденко (Дробний) – Шеставін (Манько), Прокопенко (Костік), Черв’яков – Рогач.

Тренери: Іван Котенко, Андрій Задорожний.