ВІДЕО. ФОТО. Велике щастя відчувати себе потрібним

03.10.2019 - 13:00

У середу, 2 жовтня, стартував відкритий чемпіонат міста Ужгорода з футболу серед ветеранів +40.

DSC_3931

Уже кілька років в Ужгороді немає футболу. Не проводяться чемпіонат міста, Кубок, Зимова першість. Дуже шкода, що забуто про Кубок стадіону «Авангард», який проводився із 1953 року. Про ветеранський футбол також забули. Сумно писати про такі речі, але це факт і ми повинні про нього говорити, адже провина за це лежить на кожному із нас. І колись прийде той час, коли нам скажуть, що робити і говорити – велика різниця. На жаль, нині серед нас набагато більше тих, які люблять поговорити.

Питання чемпіонату міста Ужгорода з футболу було піднято у середині вересня. Відгукнулися 8 ветеранських команд. Упродовж двох тижнів велася робота із підготовки, обговорилися всі деталі майбутнього чемпіонату. За цей період виявилось, що деяким, яким набагато легше поговорити, ніж щось зробити. Залишилося чотири команди, які від слів перейшли до справи. Подані заявки, проведено жеребкування, тож чемпіонат стартував.

Першими на поле вийшли команди ФК «Друга юність» і ФК «Медея». У складі команд багато відомих у футболі прізвищ, які багато років виходили на футбольне поле і радували уболівальників своєю грою: Василь Стецо, Олег Яворів, В’ячеслав Пінковський, Мирослав Гала, Вадим Мердеєв, Олег Маркович, Сергій Місяйло, Олександр Грабар, Віктор Монда, Сергій Кампов, Юрій Свистак, Володимир Дичка, Руслан Білошицький і інші у складі ФК «Друга юність» та Олексій Малий, Михайло Чаварга, Віктор Зубанич, Ярослав Зубанич, Роман Максимець, Григорій Айрапетов, Іван Криса, Віталій Ковчар, Юрій Митро, Ярослав Гумен, Віталій Геці й інші у складі ФК «Медея».

Матч команд розпочали доволі обережно, але вже на 10 хвилині почала вимальовуватися перевага ФК «Медея». За рахунок активності Ярослава та Віктора Зубаничів, Івана Криси, Михайла Чаварги, Олексія Малого, Віталія Ковчара моменти біля воріт ФК «Друга юність» виникали доволі часто, але впевнено на останьому рубежі діяли голкіпери Олег Маркович та Віктор Монда, які тримали ворота недоторканими. У такому руслі гра проходила цілих півтора тайми, але відрити рахунок «Медеї» так і не вдалося. Останні 12–15 хв. ініціатива перейшла до господарів поля. На 57 хв. чудовий пас В’ячеслава Пінковського із глибини поля використав Олександр Троніщак, який став автором першого голу відкритого чемпіонату м. Ужгорода з футболу серед ветеранів. Відчувалося, що сили у «Медеї» практично не залишилося. Ініціатива повністю перейшла до ФК «Друга юність». На 69 хв., за хвилину до фінального свистка, чергову атаку господарів завершив влучним ударом Володимир Дичка, який і встановив остаточний результат гри – 2:0. Результат матчу не вплинув на свято футболу. Усі були збудженими та радісними. Гравці просто відчули себе потрібними і це найголовніше.

Слід відзначити, що умови змагань відмінні. Усі матчі проходитимуть на штучному полі стадіону «Авангард» після робочого часу. Початок матчів о 19:00 при освітленні. За підсумками першого матчу вже можна зробити висновок, що поєдинки будуть напруженими і бойовими. Аутсайдерів не буде точно. Ветерани знову у строю і вони відчули себе потрібними.

Наступна гра чемпіонату відбудеться 7 жовтня. Зустрічаються ФК «Ужгород-Радванка» – УПП.