Чемпіонат Закарпаття. Вища ліга-2019: підсумки виступів юнаків

26.11.2019 - 13:03

Змагання дублерів увібрали в себе головні проблеми дорослих команд.

DSC_6375

Ось тільки на юнацькому рівні питання, можливо, постають ще гострішими. Адже якщо в дорослих колективах значною підпорою є ветерани, то в дублерів вікові обмеження не дають можливості залучати широке коло гравців. До того ж хлопці часто виїжджають за межі області не тільки в пошуках роботи, а ще й навчатися. Відповідно в клубах відчувають неабиякий кадровий голод.

Вищесказане певною мірою позначилося на суперництві у вищій лізі. Маємо ту ж проблему з конкурентоздатністю. Зокрема, виділяються чітко два лідери, хай і умовно, але золота середина, та аутсайдер. Тобто реально була конкуренція тільки за «бронзу» (за «золото» – лише між двома колективами) та місця в першій п’ятірці. Більше того, результати з різницею, не меншою ніж у 3 м’ячі, не переважали лише в 5 (!) із 23 турів. А матчі з рахунками в 5 і більше м’ячів зафіксовано аж у 28 відсотках поєдинків! Притому зустрічалися і 15:0, 12:0, не кажучи про 8:0 і 9:0…

Особливо складна ситуація була у «Вільхівців». 12 голів забитих і 97 пропущених у 21-ому матчі говорять самі за себе. Навпаки: «Мункач» та «Севлюш» практично конкурентів не мали: ті ж різниці м’ячів відповідно 97-8 і 107-10 також промовисті.

На жаль, продовжують мати місце і підстави з гравцями. До речі, це хронічна хвороба, на яку впливає не тільки кадровий дефіцит. У зв’язку з цим не обійшлося і без скандалів, як ось між командами Концова й Середнього, що позначилося й на очкових здобутках обох команд.

Та не все так і погано в нашому домі. Усе ж змагання за чемпіонський титул було вищим, ніж серед дорослих команд. Учасники, які посіли місця з 3-ого по 7-е, усе ж набирали очки у відчутній частині матчів. Є в нас плеяда непоганих футболістів. Скажімо, ті ж Руслан Шуба, Валентин Сідей, Роман Петречко з ФК «Севлюш», Кевін Дуруеке, Себастьян Феєр, Максим Лютнянський з МФА, Дмитро Кашка («Витязь»), Михайло Лушпінь із ФК «Середнє»…

Віриться, хтось із них «засвітиться» на дорослому рівні. А можливо, і в іменитих клубах. Прикметно, що призерами стали представники трьох різних міст / районів. Отже, певний прогрес у розвитку юнацького футболу на місцях таки є. А це подає надії в плані виступів дорослих колективів. Скажімо, якщо середнянці й іршавці в чемпіонаті – аутсайдери, то на рівні дублерів – у першій п’ятірці. Отже, можна буде розраховувати на поповнення основних колективів. Відповідно сподіватися й на краще майбутнє названих клубів.

Таким чином, змагання дублерів десь увібрали в себе дійсно головні проблеми дорослих команд. Водночас є надія на поліпшення ситуації. А поки важливо, що юнацький футбол хай і з недоліками, але живе. І, звісно, село, район житимуть по-футбольному, поки в них є молодь…

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

 

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.