ТОП-100 кращих вихованців закарпатської школи футболу

18.03.2020 - 12:56

Цей символічний список створений за версією футбольних статистів Закарпаття Василя Гаджеги, Михайла Рущака та Володимира Католика. Автори до уваги брали виступи закарпатців за збірні команди країн (СРСР, Україна, Угорщина, Чехословаччина), команди-майстрів (елітна ліга), спортивне звання та кількість ігор проведених за колишню головну команду краю – ФК «Говерла» (СК «Русь», «Спартак», «Верховина», «Закарпаття»).

top

ВОРОТАРІ

1. МС СРСР Михайло Форкаш (с. Чепа Виноградівський район) – член збірної СРСР, ФК «Зоря» (Луганськ), СКА «Ростов-на-Дону», ФК «Говерла» (Ужгород).

2. МС СРСР Емеріх Микулець (смт Буштино Тячівський район) – ФК «Спартак» (Івано-Франківськ, Москва, Мінськ).

3. Олекса Бокшай (с. В. Лази, що на Ужгородщині) – член збірної Чехословаччини, ФК «Спарта» (Прага), СК «Русь» (Ужгород).

4. МС СРСР Золтан Мілес (м. Мукачево) – ФК «Авангард» (Тернопіль), ФК «Чайка» (Севастополь), ФК «Локомотив» (Херсон, Москва), ФК «Ністру» (Кишинів).

5. Рудольф Білічка (м. Виноградів) – ФК «Динамо» та ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Москва).

6. МС СРСР Юрій Сусла (м. Перечин) – ФК «Карпати» та СКА «Львів», ЦСКА «Москва», ФК «Спартак» (Ужгород).

7. МС СРСР Габор Вайда (м. Тячів) – ФК «Іскра» (Тячів), ФК «Карпати» (Рахів), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Скороход», «Більшовик», «Автомобіліст» та «Зеніт» (Ленінград).

8. МС СРСР Емеріх Майороші (с. Сторожниця, що на Ужгородщині) – ФК «Карпати» (Львів), ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Поділля» (Хмельницький).

9. МС СРСР Вільгельм Пфайфер (м. Мукачево) – ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Сільмаш» (Львів), ФК «Молдова» (Кишинів), ФК «Локомотив» (Вінниця).

10. Андрій Гаваші (м. Перечин) – член збірної СРСР, ФК «Динамо» (Київ) та ФК «Верховина» (Ужгород).

11. Олександр Бокотей (м. Хуст) – друга збірна Чехословаччини, ФК «Спартак» (Ужгород).

12. Чобо Кахлик (м. Берегово) – ФК «Авангард» (Харків), ФК «Нафтовик» (Дрогобич), ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Локомотив» (Вінниця); ФК «Колгоспник» (Полтава), ФК «Червона Зірка» (Берегово).

13. Андрій Попович (м. Ужгород) – збірна «Азербайджану, ФК «Баку» (Баку), ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Минай» (Минай).

14. МС України Олександр Надь (м. Ужгород) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Гонвед» (Будапешт), ФК «Дебрецен» (Угорщина).

15. МС України Володимир Васютик (м. Чоп) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ЦСКА Київ.

16. Володимир Овсієнко (м. Чоп) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Полісся (Житомир), ФК «Металіст» (Харків), ФК «Оболонь» (Київ), ФК «Ньїредьгаза».

17. Іван Ковач (м. Ужгород) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів).

ЗАХИСНИКИ

18. ЗМС СРСР та ЗТ Росії Йосип Беца (м. Мукачево) – збірна олімпійська команда СРСР, ФК «Більшовик» (Мукачево), СКА Львів, ЦБЧА Москва.

19. ЗМС СРСР Василь Турянчик (с. Чинадієво Мукачівський район) – збірна СРСР, ФК «Спартак» (Ужгород), СКА Львів, ФК «Динамо» (Київ), ФК «Карпати» (Мукачево).

20. ЗМС СРСР Стефан Решко (с. Ключарки Мукачівський район) – збірна СРСР, ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Локомотив» (Вінниця), ФК «Чорноморець» (Одеса), ФК «Динамо» (Київ).

21. МС СРСР та ЗТ України Тиберій Попович (м. Мукачево) – ФК «Більшовик» та ФК «Динамо» (Мукачево), ФК «Динамо» (Москва, Київ), ФК «Колгоспник» (Рівне).

22. МС СРСР Золтан Бреньо (м. Ужгород) – ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Торпедо» (Сталінінград, Москва, Горький), ФК «Колгоспник» (Полтава).

23. МС СРСР Володимир Плоскіна (с. Чинадійово Мукачівський район) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Чорноморець» (Одеса).

24. МС СРСР Іван Осуський (м. Мукачево) – ФК «Більшовик» (Мукачево), ФК «Динамо» (Москва), ФК «Полісся» (Житомир), ФК «Спартак» (Івано-Франківськ).

25. МС СРСР Гаврило Качур (с. Нове Давидково Мукачівський район) – ФК «Чорноморець» (Одеса), ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Нефтчі» (Баку), СК «Луцьк», ФК «Карпати» (Львів), ФК «Карпати» (Мукачево), ФК «Урожай» (Кольчино).

26. МС СРСР Олександр Поллак (м. Берегово) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Металіст» (Харків), ФК «Суднобудівник» (Миколаїв), ФК «Шахтар» (Донецьк), ФК «Азовець» (Маріуполь).

27. МС СРСР Іван Ледней (с. Довге Іршавського району) – ФК «Металіст» (Харків), ФК «Таврія» (Сімферополь), ФК «Торпедо» (Запоріжжя), СКА Київ, ФК «Суднобудівник» (Миколаїв).

28. МС СРСР Василь Щербей (с. Жденієво Воловецький район) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Ністру» (Кишинів), ФК «Торпедо» (Львів).

29. МС СРСР Іван Герег (м. Хуст) – ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Динамо» (Хмельницький).

30. МС СРСР Арпад Шандор (м. Ужгород) – ФК «Авангард» і «Верховина» (Ужгород), ОБО Львів, ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Спартак» (Івано-Франківськ).

31. МС СРСР Федір Чорба (м. Берегово) – ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Металург» (Запоріжжя), ФК «Карпати» (Львів).

32. МС СРСР Ференц Кокольник (м. Виноградів) – ФК «Автомобіліст» та «Поділля» (Житомир), ФК «Спартак» (Івано-Франківськ), ФК «Торпедо» (Луцьк), ФК «Горинь» (Рівне).

33. МС України Олександр Когутич (с. Ракошино Мукачівський район) – ФК «Закарпаття» (Ужгород).

34. МС України Іван Білак (м. Виноградів) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Нива» (Вінниця та Тернопіль), ФК «Карпати» (Мукачево).

35. Михайло Ловска (с. Ільниця Іршавський район) – ЛВВПУ Львів, ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Земплінг» (Міхайловці Словаччина).

36. ЗТ України Тиберій Корпонай (с. Ракошино Мукачівський район) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Кремінь» (Кременчуг), ФК «Авангард» (Рівне), ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Торпедо» (Луцьк).

37. Георгій Лавер (с. Червеньово Мукачівський район) – ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ, Мінськ).

38. Іван Улинець (с. Ільниця Іршавський район) – ФК «Металіст» (Харків), ФК «Закарпаття» (м. Ужгород), ФК «Поділля» (Хмельницький), ФК «Спартак» (Івано-Франківськ).

39. Степан Асталош (м. Ужгород) – ФК «Спартак» (Ужгород), ОБО Львів, ФК «Більшовик» (Мукачево), ФК «Динамо» (Чернівці).

40. Дюла Баканчош (м. Берегово) – ФК «Колгоспник» (Берегово), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Уралмаш» (Свердловськ), ФК «Верховина» (Ужгород).

41. Іван Ваґнер (м. Мукачево) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Локомотив» (Мукачево), ФК «Зірка» (Кіровоград), ФК «Авангард» (Харків).

42. МС України Юрій Путраш (смт Міжгір’я) – збірна України (U-21), ФК «Таврія» (Сімферополь), ФК «Львів», ФК «Закарпаття», ФК «Нива» (Тернопіль).

43. ЗТ України Йосиф Фалес (м. Свалява) – ФК «Авангард» (Свалява), ФК «Трудові резерви» (Львів та Ленінград), ФК «Сільмаш» та ФК «Карпати» (Львів).

44. Мирослав Кабацій (с. Нове Давидково Мукачівський район) ؅– ФК «Приладист» (Мукачево), ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Балтика» (Калінінград).

45. Олександр Пахомов (м. Ужгород) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Спартак» (Івано-Франківськ).

ПІВЗАХИСНИКИ

46. ЗМС СРСР Йожеф Сабо (м. Ужгород) – олімпійська збірна СРСР, ФК «Динамо» (Київ), ФК «Зоря» (Ворошиловоград), ФК «Динамо» (Москва), ФК «Верховина» (Ужгород).

47. ЗМС СРСР Василь Рац (с. Фанчиково Виноградівський район) – збірна СРСР, ФК «Карпати» (Львів), ФК «Динамо» (Київ), ФК «Ференцварош» (Будапешт).

48. ЗМС СРСР Іван Яремчук (смт В. Бичків Рахівський район) – збірна СРСР, ФК «Дніпро» (Черкаси), СКА Київ, ФК «Динамо» (Київ), ФК «Ворскла» (Полтава).

49. Майстер спорту СРСР міжнародного класу Ференц Медвідь (с. Нове Давидково, що на Мукачівщині) – збірна СРСР, ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ).

50. МС СРСР та ЗТ України Ернест Юст (м. Ужгород) – ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ).

51. МС СРСР Степан Беца (м. Мукачево) – ФК «Шахтар» (Горлівка); ФК «Дніпро», ФК «Металург» (Запоріжжя), ФК «Динамо» (Київ).

52. Ласло Пешовнік (м. Ужгород) – збірна Угорщини, УАК Ужгород, ФК «Шабарія» (Сомботхей), ФК «Шомодь» (Капошвар).

53. Майстер спорту України міжнародного класу Владислав Микуляк (м. Ужгород) – Збірна України (студентська), ФК «Закарпаття», ФК «Кримтеплиця» (Молодіжне), ФК «Минай».

54. МС СРСР В’ячеслав Медвідь (с. Нове Давидково Мукачівський район) – ФК «Металіст» (Харків), ЦСКА Москва, ФК «Нива» (Тернопіль), ФК «Вашуташ» ДШВЦ Дебрецен, ФК «Гажзер» (Гардонь).

55. МС СРСР Василь Секеч (м. Берегово) – ФК «Авангард» (Тернопіль), ФК «Енергія» (Нова Каховка), ФК «Локомотив» (Донецьк).

56. МС СРСР Дезидерій Ковач (м. Мукачево) – ФК «Іскра» (Мукачево), ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Молдова» (Кишинів), ОБО Львів, ЦСКА Москва.

57. МС СРСР Василь Грубчак (м. Мукачево) – ФК «Шахтар» (Донецьк), СК «Луцьк», ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Таврія» (Сімферополь).

58. МС України Василь Кобін (с. Страбичьово Мукачівський район) – ФК «Карпати» (Мукачево), ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Шахтар» (Донецьк), ФК «Минай».

59. МС СРСР Анатолій Мущинка (м. Мукачево) – збірна України, збірна СРСР (U-17), ФК «Металург» (Запоріжжя), ФК «Гамбург» та ФК «Саарбюкен» (Німеччина).

60. МС СРСР Олександр Еней (м. Ужгород) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Металіст» (Харків), СКА «Карпати» (Львів), ФК «Нива» (Тернопіль), ФК «Гонвед» (Будапешт, Угорщина).

61. МС України Михайло Кополовець (с. Розтоки Міжгірський район) – ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Минай».

62. МС України Адріан Пуканич (м. Виноградів) – збірна України, ФК «Шахтар» (Донецьк), ФК «Іллічівець» (Маріуполь), ФК «Полтава», ФК «Севлюш» (Виноградів), ФК «Ужгород».

63. МС України Сергій Булеца (с. Коритняни Ужгородський район) – збірна України (U-20), ФК «Динамо» (Київ), СК «Дніпро».

64. Еміл Губані (Свалява) – ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Металург» (Запоріжжя), ФК «Автомобіліст» (Житомир), ФК «Шахтар» (Донецьк).

65. Юрій Чирков (с. Королево Виноградівський район) – ФК «Локомотив» (Королево), ФК «Приладист» (Мукачево), ФК «Ястреб» (Приозерськ), ФК «Говерла» (Ужгород).

66. Володимир Пінковський (м. Ужгород) – ФК «Говерла», ФК «Динамо» (Хмельницький), СКА та ЛВВПУ Львів.

67. Юрій Чонка (с. Велика Копаня Виноградівський район) – ФК «Берегвідейк» (Берегово), ФК «Металіст» (Харків), ФК «Севлюш» (Виноградів).

68. Йосиф Бордаш (с. Косино Берегівський район) – ФК «Говерла», ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Металіст» (Харків), ФК «Механізатор» (Іршава).

69. Іван Шангін (м. Ужгород) ФК «Харчовик» (Бандери), СК «Луцьк», ФК «Металург» (Запоріжжя), ФК «Закарпаття» (Ужгород).

ФОРВАРДИ

70. Майстер спорту СРСР міжнародного класу Віктор Пасулько (Ільниця, що на Іршавщині) – збірна СРСР, ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Чорноморець» (Одеса), ФК «Спартак» (Москва).

71. Майстер спорту України міжнародного класу Мирослав Бундаш (с. Іванівка, що на Мукачівщині) – студентська збірна України, ФК «Карпати» (Мукачево), ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Рига», ФК «Суми».

72. МС СРСР Янош Габовда (с. Ключарки Мукачівський район) – ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Локомотив» (Вінниця), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Буковина» (Чернівці).

73. МС СРСР Томаш Пфайфер (м. Ужгород) – ФК «Верховина», «Говерла» (Ужгород), СКА Львів, Одеса, ФК «Авангард» (Тернопіль).

74. МС СРСР Золтан Сенгетовський (м. Ужгород) – ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» та ФК «Темп» (Київ).

75. МС СРСР Іван Буловчак (смт Великий Березний) – ФК «Карпати» (Львів), ФК «Нива» (Вінниця), ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Десна» (Чернігів).

76. МС СРСР Іван Мозер (м. Мукачево) – збірна СРСР, «Спартак» (Київ), «Динамо» (Мінськ), ФК «Спартак» (Ужгород).

77. МС СРСР Іштван Секеч (м. Берегово) – ФК «Колгоспник» (Рівне), ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ), ФК «Авангард» (Харків), СКА Львів, ЦСКА Москва, ФК «Чорноморець» (Одеса).

78. МС СРСР Юрій Головей (м. Ужгород) – ФК «Спартак» (Ужгород, Івано-Франківськ), ФК «Динамо» (Чернівці), ФК «Авангард» (Житомир), ФК «Десна» (Чернігів).

79. МС СРСР та ЗТ УРСР Михайло Коман (м. Виноградів) – 2-га збірна СРСР, ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ).

80. МС СРСР Микола Русин-мол. (м. Мукачево) – збірна СРСР (U-17), СКА та ФК «Динамо» (Київ), ФК «Закарпаття» (Ужгород).

81. МС України Іван Гецко (с. Ільниця, що на Іршавщині) – збірні команди СРСР та України, ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Чорноморець» (Одеса), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Дніпро», ФК «Металіст» (Харків) тощо.

82. МС СРСР Ернест Кеслер (м. Ужгород) – ФК «Локомотив» і «Спартак» (Ужгород), ОБО Львів.

83. Майстер спорту України міжнародного класу Матвій Бобаль-мол. (м. Ужгород) – студентська збірна України, ФК «Закарпаття» (Ужгород), ФК «Кримтеплиця» (Щасливе).

84. МС СРСР Адальберт Корпонай (с. Ракошино Мукачівський район) – ФК «Кремінь» (Кременчуг), ФК «Металург» (Запоріжжя).

85. МС СРСР Іван Корпонай (с. Ракошино Мукачівський район) – ФК «Кремінь» (Кременчуг), ФК «Металург» (Запоріжжя), «Дніпро» (Дніпропетровськ), ФК «Закарпаття» (Ужгород), «Нива» (Тернопіль, Вінниця), ФК «Чорноморець» (Одеса).

86. МС СРСР та ЗТ України Федір Ванзел (м. Мукачево) – ФК «Шахтар» (Донецьк), ФК «Динамо» (Мінськ), ЦБЧА Москва, ФК «Спартак» (Ужгород).

87. Гейза Калочаї (м. Берегово) – збірна Угорщини та Чехословаччини, СК «Русь» (Ужгород), ФК «Гонвед» (Будапешт).

88. МС СРСР Степан Варга (м. Мукачево) – збірна СРСР (олімпійська) ФК «Верховина» та «Говерла» (Ужгород), СКА Львів, ЦСКА Москва, ФК «Молдова» (Кишинів), ФК «Чорноморець» (Одеса).

89. МС СРСР Вільгельм Теллінгер (м. Мукачево) – молодіжна збірна СРСР, ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Поділля» (Хмельницький), ЦСКА Москва, СКА «Ростов-на-Дону», «Приладист» (Мукачево).

90. МС СРСР Імре Лендєл (м. Мукачево) – ФК «Верховина» (Ужгород), СКА Львів, ФК «Локомотив» (Вінниця), ФК «Карпати» (Мукачево).

91. МС СРСР Василь Мілес (м. Мукачево) – ФК «Локомотив» (Вінниця), ФК «Буковина» (Чернівці), ФК «Металіст» (Харків), ФК «Локомотив» (Херсон), ФК «Спартак» (Нальчик).

92. МС СРСР Михайло Штуллер (м. Ужгород) – ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Авангард» (Харків), СКА Київ, ФК «Шахтар» (Олександрія), ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Станіслав» (Івано-Франківськ), ФК «Динамо» (Київ).

93. Іван Диковець (с. Загорб Великоберезнянський район) – ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ), ФК «Шахтар» (Донецьк), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Буковина» (Чернівці).

94. Дезидерій Товт (м. Ужгород) – СК «Русь» та ФК «Спартак» (Ужгород), ФК «Динамо» (Київ).

95. Іван Пажо (м. Ужгород) – ФК «Спартак» та «Верховина» (Ужгород), ФК «Колгоспник» (Полтава), ОБО Львів.

96. Матвій Бобаль-ст. (м. Ужгород) – юнацька збірна СРСР, ФК «Динамо» (Київ), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Закарпаття» (Ужгород).

97. Йосип Микуланинець (с. Нове Давидково, що на Мукачівщині) – збірна юнацька СРСР, ФК «Динамо» (Київ), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Закарпаття» (Ужгород).

98. Іван Шопа (с. Довге Іршавський район) – ФК «Верховина» (Ужгород), ФК «Спартак» (Івано-Франківськ), ФК «Суднобудівник» (Миколаїв), ФК «Карпати» (Львів).

99. МС СРСР В’ячеслав Лендєл (м. Рахів) – ФК «Карпати» (Рахів), ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Карпати» (Львів), ФК «Юкрейниан Лайонс» (Чікаго, США).

100. Роберт Гегедош (м. Ужгород) – ФК «Говерла» (Ужгород), ФК «Металіст» (Харків), ФК «Кремінь» (Кременчуг), ФК «Минай», ФК «Металіст-1925» (Харків).

 

Напишіть відгук

Додай віджет турнірних таблиць собі на сайт

Основні плюси нашого віджету:
- автоматичне оновлення
- офіційні дані
- не впливає на твій сайт
- можливість додаткового налаштування таблиць

Базовий код:

Для додаткового налаштування віджету, в кінці запиту src можна додати:
- виділити команду 21: &selectteam=21 (номер команди можна дізнатись, натиснувши на її назву у таблиці у ссилці, номер буде визначено параметром team)
- приховати колонку 3: &hc3=y (так само і з іншими, крім 1,2,9: &hc[номер_колонки]=y)

Приклад:http://ffz.org.ua/?page_id=5001&selectteam=20&hc3=y&hc4=y&hc5=y&hc6=y&hc7=y&hc8=y - виведе таблицю з виділеною командою Тячів, без 3,4,5,6,7,8 колонок.