ВІДЕО. ФОТО. VІІ турнір на честь А. Гаваші до 30-річчя УАФ. Футболісти з Ужгорода здобули перемогу над однією з кращих академій Угорщини. U-15 (другий день)

18.08.2021 - 06:26

На полі ужгородського стадіону «Автомобіліст», який рясно змочив дощ, команда місцевої СДЮСШОР U–15 поклала на лопатки гостей з Угорщини – представників однієї з кращих (або навіть кращої) академій наших сусідів – Академії Пушкаша U-15. І тепер в групі В VII міжнародного юнацького топ-турніру на честь Андрія Гаваші склалася дуже цікава турнірна ситуація.

DSC_0925

АФ «Пушкаш» – одна з кращих в Угорщині, працює, як кажуть спеціалісти з угорського дитячо-юнацького футболу, за системою мадридського Реалу. Тому до неї увага особлива. І з боку українських суперників на VII міжнародному турнірі на честь Андрія Гаваші – також.

У першому турі Академія Пушкаша ледь відігралася у матчі із харківським «Металістом». Програючи 0:2 за вісім хвилин до фінального свистка, угорці зуміли забити два м’ячі – 2:2. Натомість, футболісти СДЮСШОР (тренер – Анатолій Деревлянка), зуміли забити лише один гол у схожій ситуації у матчі проти львівського «Руха». Відзначився центрфорвард Іван Калинич.

А от на ужгородському Автомобілісті Калинич відкрив рахунок у матчі, проскочивши на початку другого тайму між двома захисниками, які дозволили нижчому за них форварду виграти боротьбу за верховий м’яч, прокинути його собі головою на хід та влучним ударом завершити вихід на побачення із голкіпером – 1:0.

Угорці в цілому переважали господарів в індивідуальній техніці та грі у пас та створили більше гольових моментів, от тільки переграти воротаря ужгородців Артема Кайтановича ніяк не могли. А команда Деревлянки чекала на помилки суперника. Ще в першому таймі СДЮСШОР двічі ловила гостей на втратах м’яча на своїй половині поля, але реалізувати свої моменти тому ж Калиничу та Даніелю Деревлянці не вдалося.

Як мінімум три рази кіпер СДЮСШОР рятував свою команду від пропущеного м’яча вже за рахунку 1:0. Небезпечно били Мішкольці (після рейду вздовж штрафної), Месарош (впритул після кутового) та Гуляш (з 11-метрової позначки за фол на дуже агресивному Надьові).

Нереалізований пенальті став одним з ключових моментів. Майже одразу той самий Надь, що заробив 11-метровий, обрізав свою команду в центрі поля, а на побачення з воротарем вибігали кілька ужгородців. Крапку поставив Нікіта Яримкевич – 2:0.

А ще за кілька хвилин Надь знову відзначився надлишком емоцій, врізавши по ногах супернику, маючи вже в пасиві жовту картку. Арбітр, трохи повагавшись, вирішив все ж покарати грубіяна і показав другу жовту, яка перетворилася на червону і викликала хвилю сліз в угорського юнака. Заспокоювати його довелося тренеру.

Але гості навіть у меншості зуміли відіграти один м’яч, розігнавши по правому краю швидку атаку, яку у стрибку ударом головою на дальній стійці завершив Кутсера. Угорці ледь не повторили диво першого туру: на останній хвилині матчу (в цій категорії тайм триває 35 хвилин) м’яч трохи політав біля воріт СДЮСШОР, але рахунок 2:1 не змінився.

СДЮСШОР (Ужгород) – АФ «Пушкаш» (Будапешт) – 2:1

Голи: Калинич (41), Яримкевич (56) – Кутсера (69).

Нереалізований пенальті: Гуляш (54, воротар).

СДЮСШОР (Ужгород): Кайтанович – Мацинін, Шокарев, Дзюбін, Гаврилець (Готько, 29) – Варга (Кость, 31), Кепич (Зінченко, 36; Попадич, 55), Феєр (Мориляк, 36) – Деревлянка (Герич, 36), Калинич, Яримкевич.

АФ «Пушкаш»: Бозо – Гамауф, Гуляш, Месарош, Черкуті – Сомудь (Беке, 36) – Захоран (Надь, 36), Тот (Лукач, 36), Ловас, Кенез (Хоссі, 65) – Мішкольці (Кутсера, 52).

Вилучення: Barnabas Meszaros, 62 (друге попередження).